EDAK kuruluşunun 15. yılını kutluyor

admin

EDAK Başkanı Serhat Ceylan Lalezar Restoranda düzenledikleri kahvaltıda EDAK ile ilgili açıklamalarda bulundu. Serhat Ceylan; EDAK 15 yıl önce Aralık ayının son haftasında kuruldu. Şimdi de ancak su taşkınlarından böyle bir şeye fırsat bulabildik. Bunu da Edirnelilerle paylaşalım dedik. Buradayız arkadaşlarımızla, yine Meriç Nehri kıyısındayız.

EDAK kuruluşunun 15. yılını kutluyor (4)

 

 

 

 

 

 

 

EDAK Edirne’nin Derneği. Türkiye’ye mal olmuş bir dernek. Türkiye’de de Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu kurucusudur. Van depreminden tutun da, birçok operasyona imza atmıştır. Bölgemizde de yüzün üzerinde operasyonda bizzat görev almıştır. Birçok hayatın kurtulmasına yardımcı olmuştur. Maalesef görevimiz gereği kötü olaylara da şahit olduk. Ama bugün beraberiz, hayat devam ediyor. Yarından sonra şuan nehir kenarındayız dedim ama belki yine Edirne bir su taşkınıyla ilgili sıkıntı yaşayabilir. Bu arada bununda uyarısını yapmak istiyorum. Bu bölgede bulunan tüm işletmelerin dikkatli olmalarını ve tedbirlerini almalarını öneriyoruz. Biz görev başındayız. Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, diğer sivil toplum kuruluşları, ETSO olsun, ROTARY olsun, Ticaret Borsası olsun, EDESOB olsun, hepsi EDAK’ destek oluyorlar. Çok sağ olsunlar, buradan onlara da çok teşekkür ediyorum.

EDAK kuruluşunun 15. yılını kutluyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

EDAK Edirne’nin Derneği. Daha çok üye katılımı bekliyoruz. Tamamen gönüllülerden oluşan bir ekip. Hiç bir şekilde bu ekipte yer alan arkadaşlarımız her hangi bir kurumdan maaş alan kişiler değil. EDAK’ta bulundukları için mutlular. Katılım bekliyoruz.

EDAK kuruluşunun 15. yılını kutluyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

Gönüllü kuruluşlarda bazı şeyler yavaş yavaş işliyor. İlk önce biz bu işin kabul edilmesi ile ilgili EDAK gibi bir gönüllü derneğin insanların beyninde kabul edilmesi için çaba gösterdik. O işinde yavaş yavaş çözüleceğini de ümit ediyorum. Herkes EDAK’ı her geçen gün daha iyi tanıyor, yaptıklarını görüyor. EDAK çeşitli zamanlarda araba ihtiyaçlarını değişik kurumlardan karşılıyor. Ancak EDAK’a ait bir arabanın olması hepimiz için iyi olacaktır. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Bu ihtiyacın karşılanmasında kuruluşlarımızın ve sivil toplum örgütlerinin bize destek olacaklarına inanıyoruz.”dedi.

EDAK kuruluşunun 15. yılını kutluyor (2)

 178 total views,  2 views today

Next Post

Aralarında para toplayıp engelli sandalyesi aldılar

Doktor Sadık Ahmet Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şeref Uz; “Yaşlı ve Engellilerle Dayanışma Kulübü öğrencilerinden Nurcan Akyalçın, Ümit Topçu okulumuzda bedensel engellilere yardım yapmak amacıyla 15 gün süreli öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile iki adet engelli sandalyesini almak için bir proje başlattılar.               Bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp