EDAK su taşkınlarına karşı hazır kıta

admin

Tunca ve Meriç nehirlerinin taşması ve çevrenin sularla kaplı olması nedeniyle bu tür tehlikelerde en önemli yardım kurumu olan EDAK nehir çevresinde gece gündüz nöbetini sürdürüyor. EDAK’ın çalışmaları hakkında açıklama yapan kuruluşun Genel Sekreteri Cem Gergin şunları kaydetti, “  Edirne Arama Kurtarma Derneği Genel Sekreteriyim. Her sel ve su taşkınlarında olduğu gibi EDAK yine hizmete hazır durumdadır. Bu yıl ilave olarak İstanbul’dan Federasyon Ekibimiz Anadolu Arama Kurtarma ekibimiz bize destek amacıyla gerek iki arama kurtarma cipi ,gerekse cihazlarla geldiler. Arama Kurtarma Merkezini bir koordinasyon merkezi haline getirdik.

EDAK (1)

 

 

 

 

 

 

 

Vatandaşlardan ve resmi kuruluşlardan gelebilecek çağrılara cevap verebilecek şekilde teyakkuzdayız. Her yıl olduğu gibi Edirne’miz bu yıl da sel felaket tehlikesini yaşamakta. Bu konuda EDAK olarak her türlü yardıma hazır durumdayız.

EDAK (2)

 

 

 

 

 

 

 

EDAK (3)

 

 

 

 

 

 


EDAK (4)

 23 total views,  2 views today

Next Post

Alipaşa çarşı esnafı ilgi bekliyor

Alipaşa Çarşısı Esnafı Yardımlaşma Derneği Başkanı Yılmaz Sanış esnafların sorunları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada tarihi çarşı esnaflarının en önemli sorunun otopark problemi olduğunu belirterek şunları kaydetti.”çarşımız etrafındaki otoparklarda devamlı ücret alınıyor. Bu konuyla ilgili olarak esnaf arkadaşlarımız adına girişimlerimiz oldu. Bunun için Belediye Başkanımız Recep Gürkan ile de görüştüm. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp