Edak Üyeleri Kahvaltılı Toplantıda Buluştu

admin

Edirne ve Arama Kurtarma Derneği’nin (EDAK) düzenlediği kaynaşma kahvaltısı Karaağaç Yolu üzerinde EDAK Üyesi Tolga Taşkın’ın sahibi olduğu Limon Cafe’de gerçekleşti.

Genel Sekreter Mehtap Öğüt, “Her zaman yanımızda olduğunuz desteğinizi bizden esirgemediğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Umarım etkinliğimizden memnun kalmışsınızdır. Sizlerin desteğiyle buralardayız. İnşallah daha da ileriye gideceğiz ve daha fazla desteklerinizi isteyeceğiz. Edirne Belediye Başkan Yardımcımız Dr. Ertuğrul Tanrıkulu aramızda katılımlarından dolayı kendisine de EDAK adına teşekkür ediyorum” dedi.

         Edirne Belediye Başkan Yardımcısı ve EDAK’ın kurucu üyelerinden Dr. Eruğtul Tanrıkulu da, “EDAK’la çalışan dostlarımızla birlikte çok uzun yıllar çalıştık. Ben de EDAK’ın kurucu üyelerindenim. 1999 yılında bu ülkenin yaşadığı en büyük felakete hep birlikte gittik. Bir ülkede planlı bir alt ve üst yapı yapmazsanız,  ne yazık ki o insanları ölüme mahkum edersiniz. Zamanında doğru yerlere yapılmayan evler, binalar, fabrikalar insanları öldürür. Deprem öldürmez. İnsanları binalar öldürür. O yarım yamalak yaptığımız binalar ve betonlar öldürür. O nedenle önemli olan doğru işleri bilim insanlarıyla beraber yapmaktır. Edirne Arama ve Kurtarma Derneği’nde çalışan herkese iyi yürekli, temiz yürekli  insanlar diyorum. Çünkü hiç bir arkadaşım hiç bir çıkar gözetmeden çoluğunu çocuğunu bırakarak yeri geldiği zaman ihtiyacı olanların yardımına koşuyor. Bu bir sel baskını, bir deprem, heyelan, trafik kazası oluyor. O nedenle EDAK’ta çalışan arkadaşalrımızı yaptığı her şey onların verdiği yaptığı katkılar çok önemli. Biz Edirne Belediyesi olarak Edirne Belediye Başkanımız Sayın Hamdi Sedefçi olarak Edirne Arama ve Kurtarma Derneği’nin her zaman yanında olduk. Başkanımız Sedefçi gerekli çalışmaları yapıyor ve EDAK’ın yeri en kısa zamanda başkanımızın talimatıyla yapılacak ve onlara özel, güzel bir yer olacak. Çünkü insanlara zor zamanlarında destek veren insanlara tüm kurumların herkesin destek vermesi gerekiyor” diye konuştu.

         Kaynaşma kahvaltısına Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Geçmiş’in ailesiyle, Edirne Doğa Sporları Kulübü Yönetim Kurulu da katıldı.

 324 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 Ağır Yaralı

Edirne’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Edirne – Havsa D-100 Karayolunda meydana gelen trafik kazasında sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil kontrolden çıkarak şarampole uçtu. Kazada, Kadir Sinan Arı(36) hayatını kaybederken, itfaiye ekipleri hurdaya dönün araçta sıkışan Tarkan Elfani’yi (21) sıkıştığı yerden 1 saatlik çalışma sonucu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp