EDEBİYAT FAKÜLTESİ’NİN YENİ BİNASI TÖRENLE AÇILDI

admin

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yeni binasının açılış töreni, 9 Ekim 2013 tarihinde gerçekleştirildi.

yener_yörük

Törene, Rektör Prof. Dr. Yener YÖRÜK, Vitrina Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mario KEDHI, Dr. Fokke DIJKEMA, Rektör Yardımcısı ve Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Recep DUYMAZ ve çok sayıda konuk katıldı.
edebiyat_fakültesi_açılış

Açılış konuşmalarını Prof. Dr. Recep DUYMAZ ile Rektör Prof. Dr. Yener YÖRÜK yaptı.
edebiyat_fakültesi_açılış1

Rektör Yener YÖRÜK “ Trakya Üniversitesi eser veren bir üniversite olacaktır.biz de eser verenlerin yanında olacağız”

Balkan yerleşkesinde yapılan açılış törenine T.Ü Rektörü Prof.Dr. Yener Yörük,rektör yardımcıları dekan ve öğretim üyeleri ile 1970’li yıllarda Edirne’ye gelerek kentteki bütün abideleri okuyup İngilizceye çevirip kitap haline getiren Dr.Fokke Dijkema ile Bulgaristan Vitrina Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Maro Kedhi katıldı.

edebiyat_fakültesi_açılış2

 

T.Ü Rektörü Yener törende yaptığı konuşmada,Edebiyat fakültesinin yeni binasını açmaktan mutluluk duyduğunu belirterek şunları kaydetti “ aramızda değerli konuklarımız var.Edebiyat Fakültemizin 2010 yılında ayrılmasından dolayı mutluluk duyuyorum.Türkiye’de çok az Üniversitede bu şans var. Edebiyat fakültesinin ayrı bir dekanlıkta olması bilimsel çalışmaların daha sağlıklı yapılmasını sağlar. Biz daha önceki yanlış modelden kurtulduk bizim ayrı bir Edebiyat Fakültemiz var. Yeni binamıza kavuşmak da bize önemli bir alt yapı sağlıyor. Biz öğrenici odaklı bir okul olmayı arzuluyoruz. Öğrencilerimiz için en iyisini yapmak amacındayız. En iyi binalar ve sınıflar onlara layık. Öğrencilerimizin T.Üniversitesi kimliğini daha çok seveceklerini umuyorum. Edebiyat Fakültesinde bilimsel çalışmaların artacağı inancındayım.

yener_yörük1

TULUAT YAPANLAR YAPSIN BİZ ESER VERENLERİN YANINDAYIZ

Fakütemizin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz Üniversitede eserlerimizle konuşmalıyız eser vermeliyiz .Tuluat yapanlar yapsınlar.Biz eser verenlerin yanındayız.önümüzdeki süreçte T.Üniversitesinin eserlerini daha da arttıracağına inanıyorum.Eserleri ile anılan Üniversite olacağımıza inanıyorum.

Törende söz alan Rektör Yardımcısı Prof Dr.Recep Durmaz yaptığı konuşmada, Fen Edebiyat Fakültesinin T.Üniversitesinin bünyesinde1982 yılında kurulduğunu, bu fakültenin 2010 yılında ikiye ayrıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü “Edebiyat Fakültesi hem bina hem öğrenci bakımından gelişerek, günümüze kadar gelmiştir. Edebiyat Fakültesi 2013-2014 Eğitim öğretim yılına yeniliklerle girmektedir. Yıllardır devam eden yeni binamızın inşaatı tamamlanmıştır.Yeni eğitim binamızda üçü küçük, altısı büyük olmak üzere sınıf bulunmaktadır. Sınıflarımız eğitim için gerekli donanıma sahiptir. Bunların yanında 56 öğretim elemanı odası yer almaktadır.Engelli giriş yeri ,asansörü ve lavabosu da mevcuttur.Fakültemizin sayıca iki büyük bölümü ,Türk Dili ve Edebiyatı bölümü ile tarih bölümü yeni binamıza taşınmıştır. Edebiyat Fakültesi 8 profesör,9 doçent 30 yardımcı doçent 15 öğretim görevlisi,47 araştırma görevlisi 8 okutman, olmak üzere 117 öğretim elemanı olmak üzere 2509 öğrencisi 25 idari personeli ile yeni eğitim ve öğretim yılına başlamaktadır. Öğrencilerimizi eğitim binası konaklama,beslenme ve eğitim bakımından en iyisine layık olduklarını düşünüyoruz.Kendilerine bu imkanları sağlamaya devam edeceğiz. Öğretim üyelerimiz sınıflardaki eğitim öğretim çalışmalarının yanında üniversitemizin vizyonu doğrultusunda bilim üretmeye devam edeceklerdir.

edebiyat_fakültesi_açılış4

 

HER YENİLİK İNSANLARDA UMUTLAR DOĞURUR

Hem öğrencilerimize hem öğretim üyelerimize daha iyi bir ortamda çalışma imkânı veren yeni binamızın başından bu yana emeği geçen bütün ilgililere şükranlarımızı sunuyoruz.

Binamızın buraya taşınmasında rektörümüz Yener Yörük’ten büyük yardım gördük. Her yenilik insanlardan yeni umutlar doğurur. Edebiyat Fakültemiz bu duygularla yeni öğretim yılına başlamaktadır. Binamızın Üniversitemiz için hayırlı olmasını dilerim. Kurdele kesilerek Edebiyat Fakültesi yeni binası hizmete girdi

edebiyat_fakültesi_açılış3

Açılış töreni, kokteyl ve ardından binanın gezilmesiyle son buldu.

edebiyat_fakültesi_açılış5

 

 

 

 

 

 

 

edebiyat_fakültesi_açılış6

 177 total views,  2 views today

Next Post

Bu Yollardan Geçin

Yazmaktan söylenmekten bıktık usandık. Dedikodularla onu bunu çekiştirerek işler yürümez dedik. Özellikle seçim dönemlerinde partililer arasında dedikodular gereksiz sürtüşmeler son noktaya gelir, doruğa ulaşır. Şimdi böyle günleri yaşıyoruz. Partilerin, mahalli seçimlerde yarışacak aday adayları arasında sürtüşmeler siyesi olmaktan çok kişisel dalaşmalar şeklinde oluyor. Bakıyorsunuz ayni partiden de olsa belediye başkanlığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp