EDESOB Trakya Gümrük Ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

admin

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler, Başkan Vekili Ali Kara ve EDESOB Genel Sekreteri Özay Güngören Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın’ı makamında ziyaret ettiler.

 

            Edirne Küçük Sanayi Sitelerinde özellikle Yunanistan’dan gelen araçların tamirlerinde yaşanan sıkıntıları dile getirmek üzere yapılan ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odamız yaptığı çalışmada yurt dışından gelen araçların tamirleri sanayi sitelerimizde yapılması durumunda aylık yaklaşık 100 bin Euro’luk bir iş hacmi artışı tespit etti. Ancak bu konuda mevzuat açısından bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun çözümü noktasında İl Başkanımız Müjdat Kahve gerekli çalışmayı yaptı” dedi.

 

AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve geçtiğimiz hafta Ankara’da olduğunu belirterek “Biz esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını öğrenmek ve en kısa sürede çözmek için sürekli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve meslek odalarımız ile irtibat halindeyiz. Bu sorun ile uzun süredir ilgileniyoruz. Son olarak geçen hafta Ankara’da Bakanlığımız da yetkili arkadaşlarımıza konuyu yazılı olarak ilettik. Kendilerine bu konunun Edirne için ne kadar önemli olduğunu dile getirdik. Sanayi sitesine gelecek sıcak para akışı Edirne ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.” Dedi.

 

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın konunun Edirne ekonomisi için çok önemli olduğunun bilincinde olduklarını belirtti. Müslüm Yalçın “Bu konu mevzuat açısından düzenleme yapılarak çözülecek bir konu. Konunun çözümünü bizlerde çok istiyoruz. Ancak mevcut durumda bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Şuan ki mevzuatımızda araçların Türkiye’de kalması durumunda teminat yatırılması gerekiyor.” Dedi.

Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler oda olarak her türlü çalışmayı yapmaya hazır olduklarını belirterek “Yaptığımız araştırmalarda özellikle Yunanistan’da büyük bir potansiyel bulunduğunu gördük. Yasal sıkıntının halledilmesi durumunda Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası olarak bölgede tanıtım ve reklam faaliyetlerinde bulunarak gelecek Yunanlı sayısının arttırılmasına gayret göstereceğiz.” Dedi.

 

Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkan Vekili Ali Kara “ Mevcut düzenlemelerde söz konusu araçların tamirlerinde maddi teminat talep ediliyor. Şuan da küçük esnaf ve sanatkarlarımızın bunu verecek gücü yok, ayrıca oradan sadece otomobil değil, özellikle tarım araçlarının da geleceğimi unutmamak lazım. Umarız ki yapılacak düzenlemeler ile hem bu teminat hem de bürokrasi azaltılır.” Dedi.gumruk

 110 total views,  2 views today

Next Post

Beykent’in Yağmur Bekçileri

Uyguladığı uluslararası öğretim programlarıyla eğitimde çağdaş anlayışı temsil eden Beykent Okulları’nın Anaokulu Küçük Grup öğrencileri,  4. PYP Ünitesi “Dünyanın İşleyişi” teması doğal döngüler (gece-gündüz , mevsimler, hava olayları) kapsamında hava olaylarını, keşfederek ve eğlenerek öğrendiler. Öğrendikleri hava olaylarından “yağmur’u” laboratuar ortamında yaptıkları deneyle birebir oluşturma başarısı gösteren Beykent öğrencileri, “Minik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp