EDESOB’dan Eğitim Ve Bilgilendirme Toplantısı

admin

‘Bulgaristan Nessebar ve Edirne’de Sanatkarlar Gösteri Merkezi’ isimli proje kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası(ETSO) Arda toplantı salonunda Edirne ESOB meslek odaları başkanları ve Bulgar sanatkarların katılımıyla eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında koordinatörlüğünü Bulgaristan Nessebar Belediyesi’nin yürüttüğü, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi’nin ortak olduğu “Nessebar ve Edirne’de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli projesi kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Arda toplantı salonunda Bulgar sanatkarların katılmasıyla ticari faaliyetler konusunda bilgilendirme yapıldı.

Yürütülen proje faaliyetleri kapsamında yapılan toplantı çerçevesinde Türkiye’de ticari faaliyetlerin yürüyüş prosedürleri hakkında bilgi verildi. Bilgilendirme toplantısına Bulgaristan Nessebar Bölgesinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar ile Edirne’de bulunan meslek odası başkanları katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Edirne ESOB olarak Avrupa Birliği projeleri yaparak üyelerimizi bilgilendirmeye çalışıyoruz. Avrupa Birliği Türkiye Bulgaristan IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında hazırladığımız projemiz kapsamında katılımcılara Bulgaristan ve Türkiye’deki ticaret, ithalat ihracat gibi konularda eğitimler verilecek. Geçen hafta Nessebar’da düzenlenen eğitim toplantısında Türkiye’den katılan temsilcilerimize Bulgaristan’da ticaret konusunda eğitim verildi, şimdi biz Bulgar dostlarımıza Türkiye’de ticaret konusunda eğitim vereceğiz.

Edirne ESOB olarak şuan 3 proje yürütmekteyiz. 1 projemiz yedek bekliyor ve son programa da bir proje daha yetiştirmeye çalıştırıyoruz.” Dedi. Eğitim toplantısında konuşmacı olarak, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Özay Güngören, “projemizin faaliyetleri içerisinde Nessebar ve Edirne’de 2 tane bina restore edildi. Bu restorasyon işlemlerinin ardından da sanatkarlara yönelik ticaret, ithalat, ihracat ve sanatkarların gelişimi yönünde toplantılar düzenlenecek. Bu eğitim toplantılarının ilkini Bulgaristan Nessebar’da gerçekleştirerek, ticari faaliyetlerinin nasıl yapıldığına dair katılımcılarımıza bilgi verildi. Aynı şekilde bu toplantıda da Türkiye’de ticaret nasıl yapılır? Ticaret yapmak isteyenler nasıl yapacakları konusunda Bulgaristan’dan gelen ekibe bilgi verilecektir” dedi.

Edirne ESOB Sicil Müdürü Serhat Dayıoğlu ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası AB Sorumlusu Melike Tatlı hazır bulundular.AW000927

 224 total views,  2 views today

Next Post

DERS OLMALI

Şehrimizin trafiğinin yoğun olduğu ana caddesinde yine bir ölümlü trafik kazası sonunda insanlarımız kan ve gözyaşına boğuldu. Atatürk Bulvarında Yoldan karşıya geçerken hızla geçen aracın çarpması sonucunda trafik Kurbanı olan bayanın yerde yatan cesedini ve çarpma sonucunda çevreye yayılan elindeki yiyecekleri çevresindeki kan izleri gözümün önünden gitmiyor, Direksiyona geçip “bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp