EDESOB’un Yeni Yönetimi Seçildi

admin

4 yıl süre ile görev yapacak EDESOB yönetimi için mevcut Başkan Emin İnağ ile Uzunköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Cingöz mücadele etti. Yapılan seçim sonunda kullanılan 238 oydan 134’ünü alan İnağ tekrar EDESOB Başkanlığına seçildi. İkinci Aday Cingöz ise 104 oy aldı.

edesob genel seçim (18)

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin 39. Genel Kurulu E TSO toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Madeni Eşya Sanayicileri Genel Başkanı Özcan Saraçoğlu komşu illerin oda başkan ve yöneticileri, ETSO yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri Edirne Merkez ve ilçelerinden 34 oda başka ve 238 delege katıldı.

edesob genel seçim (6)

Divan Başkanlığına Türkiye Madeni Eşya Sanayicileri Genel Başkanı Saraçoğlu getirildi. Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.  Genel Kurulda söz alan Belediye Başkanı Gürkan, esnaf kuruluşlarının birlik ve beraberlik içinde olmasından duyduğu memnuniyeti belirterek bunun sağlanması ile Edirne’ye gelecek hizmetlerin hız kazanacağını söyledi. Gürkan konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Edirneliler bölge çıkarları için bir araya gelmeli.

edesob genel seçim (21)

Buradaki birliklerimiz tek başına başarılı olmaları mümkün değildir. Biz Edirne Belediye Başkanlığı olarak Edirne’nin yarına olacak her hizmette varız. Bu konuda elimizi taşın altına koyarız. Marmara Belediyeler Birliğinin toplantıları oldu. Bu birlik önemli bir ekonomik gücü Türkiye’nin  %60’ını temsil ediyor.

Bu kurum yetkililerine bizlere destek verin dedim. Edirne’nin önemini belirtti. Edirne bugüne kadar gerekli hizmeti almadı. Marmara Belediyeler Birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği Edirne’de toplanacak. Edirne için turizm mastır planı hazırlayacağız. Kırkpınar’ın konseptini değiştireceğiz. Esnafımızın yüzünü güldürmek amacındayız onun için turizmin gelişmesi gerekir. Bunun için hepimiz birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız” dedi

Genel kurulda konuşan EDESOB Başkanı Emin İnağ faaliyet raporu hakkında bilgi verdi.

edesob genel seçim (7)

Görevde kaldıkları dönem içinde esnafların yararına yaptığı hizmetleri anlattı. Başkanlık için aday olan Uzunköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Cingöz. Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin çalışmalarının yeterli olmadığını esnafa gerekli desteğin sağlanmadığını söyledi. Daha sonra söz alan Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör oda yönetiminin eksikliklerini hesaplarda yanlış olduğunu iddia etti.

Gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesinden sonra mevcut Başkan Emin İnağ ile Uzunköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Cingöz’ün. Yarıştığı seçimde 238 delege oy kullandı 134 oy alan Emin İnağ tekrar Birlik Başkanı oldu. Diğer aday Cingöz ise 104 oy aldı. Yapılan seçimde Başkan dahil 7 kişilik Yönetim Kurulu Üyesi, 3 Denetim ve 3 Disiplin Kurulu üyesi seçildi.

 139 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar alanı şenlendi, Kakava Ateşi yakıldı

Yerel Geleneklerimizden olan her yıl 5 Mayıs’ta düzenlenen Kakava şenlikleri Sarayiçinde, Kanuni Sultan Süleyman köprüsünde Davul Zurna eşliğinde Protokolün karşılanması ile saat 18.00’de başladı.  Edirne Bandosu eşliğinde İstiklal Marşının okunması ile etkinlikler devam etti. Kakava ateşinin yakılması etkinliğine Edirne Valisi Hasan Duruer, T.Ü.Rektörü Prof Dr Yener Yörük, Belediye Başkan Yardımcısı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp