Edip Akbayram’la Cumhuriyet coşkusu

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıldönümü nedeniyle Saraçlar Caddesi’nde konser düzenlenecek. Edirneliler, Edip Akbayram ve Hüseyin Turan’ın seslendireceği şarkılarla cumhuriyet coşkusu yaşayacak.

Ünlü sanatçı Edip Akbayram ve Hüseyin Turan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 28 Ekim Cumartesi Saat: 21.00’de konser verecek. Saraçlar Caddesi’nde düzenlenecek olan konserde ilk olarak Hüseyin Turan sahne olacak. Edirnelileri, muhteşem bir geceye hazırlayacak olan Hüseyin Turan’ın ardından Edip Akbayram en güzel cumhuriyet şarkılarını ve sevilen türkülerini seslendirecek.

Yok olmak üzere olan bir millettin, destansı bir mücadele sergilediğini ve bu mücadelenin  29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle taçlandığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Her 29 Ekim’de olduğu gibi bu yılda Cumhuriyet coşkusunu Edirne’de yaşayacağız. Cumhuriyet, yeniden dirilişimizin, bağımsızlığımız simgesidir. Tüm Edirne Halkı’nı Cumhuriyet coşkusunu yaşamak için konsere davet ediyorum. Türk milletini bölmeye, cumhuriyeti yıkmaya, toprak bütünlüğüne son vermeye kimsenin gücü yetmez ve de yetmeyecektir.” dedi.

 223 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi’ne 277 bin 922 EURO Hibe

Tam donanımlı itfaiye aracı alınacak                Edirne Belediyesi, Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yürüttüğü 3 projeden biri olan “Orman Yangınları için Operasyonel Kapasitenin Artırılması ve Afet Önleme Çalışmalarının Geliştirilmesi” projesi ile 277 bin 922 EURO hibe aldı. Proje kapsamında tam […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp