Edirne 200 Yataklı Yeni Huzurevine Kavuşuyor

admin

Edirne’de Fırınlar Sırtı mevkiinde yapılacak olan 200 yataklı yeni huzurevinin yer teslim töreni yapıldı. Törene, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, Siyasi Parti Temsilcileri, kurum amirleri ve huzurevi sakinleri katıldı.

Vali Canalp, törende yaptığı konuşmada, toplumun ve devletin yaşlılara özel yükümlülükleri olduğunu söyledi. Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne’de nüfusun hızla yaşlandığını belirterek, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü gibi oldukça anlamlı bir günde yer teslim törenini yapmış olduğumuz bu huzurevi, ileride Edirne’nin yaşlanan ve ihtiyaç duyan insanlarına çok güzel bir hizmet olacaktır.” dedi. Edirne’nin gelecekteki nüfus projeksiyonu bugünden gördüklerini ifade eden Vali Canalp; “Bu şekilde yatırıma ihtiyaç duyduk. Bununla ilgili çabalarımızı ve gayretlerimizi artırma ihtiyacı duyduk.

Edirne’nin nüfusu gittikçe yaşlanıyor. Türkiye’nin de nüfusu gittikçe yaşlanıyor. Ancak Edirne’deki nüfus Türkiye’deki nüfustan çok daha hızlı şekilde yaşlanıyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde Edirne’de huzurevlerine duyacağımız ihtiyaç Türkiye’deki diğer vilayetlerin duyacağı ihtiyaçtan çok daha belirgin olacaktır.” diye konuştu. Vali Canalp, Edirne’deki huzurevinin devlet imkanlarıyla inşa edileceğini, Uzunköprü ilçesindeki huzurevinin ise hem devlet hem de hayırseverlerin desteğiyle yapılacağını belirtti. Konuşmaların ardından iş makinaları huzurevinin yapılacağını alanda çalışmaya başladı.

 544 total views,  2 views today

Next Post

PROMOSYON DÜNYASININ KALBİ BU FUARDA ATTI

Edirne Ajans Medya Grubu şirket Müdürü Necmi Engin, Ajans Promosyon Müdürü Muhsin Başak ile birlikte fuarı ziyaret ederek, fuara katılım sağlayan firmaların yen ürünlerini inceledi. Promosyon dünyasının kalbinin bu fuarda attığını ifade eden Ajans Promosyon Müdürü Muhsin Başak; “Dünyada kilitli kapıları açan k altın anahtar vardır. Birincisi ziyaret, ikincisi de […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp