Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden Edirne için yenilikçi bir hizmet projesi

admin

Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden Edirne için yenilikçi bir hizmet projesi

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2016 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından başvurusu yapılan “Ağız Sağlığınız için Yolları Aştık Kapınıza Ulaştık” başlıklı proje TR21/16/SOS/0056referans kodu ile kabul edilmiş olup, destek almaya hak kazanmıştır. Söz konusu projenin uygulanması için 05.08.2016tarihinde, Tekirdağ ilinde Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkez Başhekimi Dt. Alparslan BÜLBÜL ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN arasında sözleşme imzalanmıştır.

Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Edirne Otizm Derneği ve Edirne Bedensel Engelliler Dernekleri ile ortaklaşa yürütülecek proje ile:

TR 21 bölgesinde kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak, gezici diş tedavi aracını kullanarak verilecek hizmetler ile ağız ve diş sağlığı düzeyinin yükseltilmesini sağlamak,

Bu alanda çalışan sağlık personelinin ve hizmeti alacak dezavantajlı grupların bilgi-becerilerini arttırarak insan kaynakları niteliğinin ve kapasitesinin arttırılmasına katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

“Ağız Sağlığınız için Yolları Aştık Kapınıza Ulaştık”projesininin iki ayda tamamlanması öngörülmekte olup bu süre sonunda en az 1250 engelli, yaşlı ve çocuğun projeden doğrudan faydalanması sağlanacaktır.

 

 

 80 total views,  2 views today

Next Post

TASMALI, “muhtarlarımız bölgenin kalkınması için her türlü desteğe hazır”

              Edirne Muhtarlar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı,  muhtarların görevleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında,” emperyalist, sömürgeci ülkeler güzel vatanımızın üzerinde emellerini sürdürmektedirler. İslam ülkelerinde tezgâhladıkları oyunları ülkemizde de uygulamak istiyorlar. Bizim ülkemizin insanları toplum arasında güçlü olan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp