Edirne Ajans Medya Gurubu’ndan Keşan Belediye Başkanı’na ziyaret

admin

Edirne Ajans Medya Gurubu sahibi Necmi  Engin ile Haber Müdürü Fikri Yalın Keşan Belediye Başkanı  Mehmet Özcan’ı makamında ziyaret etti.  Gazetemiz sahibi Engin bu ziyaret sırasında gazetemiz Edirne Ajans, Radyo Su ve diğer yayıncılık faaliyetler hakkında  Belediye Başkanı Özcan’a detaylı  bilgi verdi ve  Keşan belediye’sinin çalışmalarını  takdirle  karşıladıklarını  belirtti. Özcan yaptığı  konuşmasında  gazetemizin 6. Yaş gününü kutladı ve yayın hayatında  başarı dileklerini sundu. Özcan daha sonra  belediye çalışmaları  hakkında  sözlerini şöyle sürdürdü; “ Belediye başkanlığımızın ilk dönemlerinde şehrimizi çok iyi analiz yapmıştık, O zamanda tasarladığımız ve zamanla uyguladığımız projelerle bugüne kadar geldik. Şehrin altyapısı yoktu 2006-2008 yılları arısında onu tamamladık. Pis su atık tesislerimizi projelendirdik. Ergeneyi kurtarma projesine bizi de dahil ettiler. Geçen dönem ilçemizin pazaryeri projemizi başlattık. Pazaryerini yapmak için toptancı halini kaldırmam gerekiyordu. Bakanlık izinli bir toptancı halimiz var. Pazaryeri projesini biz hazırladık bir yılda bana 22 bin lira para verildi. Yol çevresinde  çok önemli işyerlerimiz var.

Edirne Ajans Medya Gurubu’ndan Keşan Belediye Başkanı'na ziyaret (1)

 

 

 

 

 

 

 

KATI ATIK PROJELERİNDE ÖNCÜLÜK YAPIYORUZ.

Bilindiği gibi Edirne’de üç katı atık birliği kuruldu. Kuzey bölgede bizim de bulunduğumuz katı atık birliği projemiz için geçici projeyi hazırladık. Vahşi çöp depolama tesisimizin ihalesini gerçekleştirdik. Sahillerimizin arıtma tesisi projesini yaptık. Pazaryeri projemiz kapsamında yeni belediye hizmet binamız da yer alıyor.

Onun dışında 296 adet işyeri olacak. 36 bin metre kare kapalı otopark alanı bulunacak. 1180 kişilik toplantı salonumuz ile  bölgenin en gelişmiş Pazar alanına sahip olacağız.. Bir diğer projemiz ise şehrin meydan projesi Atatürk heykeli ve minibüs duraklarının bulunduğu alanın bu projesini halkımıza sunacağız. Bunun için önce şehirlerarası projeyi gerçekleştirmem gerekiyor. Onu da projelendiriyorum. Bu en büyük ve şehrimiz insanı için en anlamlı projemiz olacak.

Edirne Ajans Medya Gurubu’ndan Keşan Belediye Başkanı'na ziyaret (2)

 

 

 

 

 

 

 

Sağladığımız krediler kendi kendini finanse edecek yerlere harcıyoruz. Yaptığımız tesisler kendi  parasını çıkarıyor, bize yük olmuyor. Özel bankalardan kredi kullanmamaya özen gösteriyorum. Sahildeki  yazlıkçıların suyunu getirdik arıtma tesisimiz yapılacağı için biz buraya gelenlerin faturalarına atık su bedeli ekleyip giderlerimizi karşılayacağız. Bizim yaptığımız tesisler Edirne’de yok” diye konuştu.

 

 

 30 total views,  2 views today

Next Post

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. yıldönümü ve Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 79. yıldönümü Anma Programı düzenlenmiştir. 12.03.2014 tarihinde Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından, Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemalleddin Salonunda İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. yıldönümü ve Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 79. yıldönümü Anma Programı düzenlenmiştir. Anma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp