Edirne Ak Parti Adayı Esnafla Kucaklaştı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

AK Parti’nin Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, önceki gün seçim gezilerine başladı.

AK Parti Edirne Adayı Ahmet Günşen, dün Alipaşa Çarşısında esnafı ziyaret ederek, kendisini tanıtarak esnaftan destek istedi. Bu sırada basın mensuplarına özel açıklamalarda bulunan Günşen, başkan adayı olmasının gurur verdiği kadar sorumluluk taşıdığını hatırlatarak, “Sayın Başbakanımız teveccühleri ile Edirne’mizin AK Parti Belediye Başkan adayı olarak ilan edildim. Tabi çok anlamlı, anlamlı olduğu kadar gurur verici ama bir o kadar da sorumluluk taşıyan bir yola çıktığımın farkındayım. Güzel Edirne’miz için yapacağımız çok şeyler olduğunu biliyorum. Çünkü Edirne bizim kültür ve medeniyetimizin, tarihimizin çok müstesna şehridir. Bu şehrin tarihi kökleriyle buluştuğu gibi geleceği de kucaklaması da bilhassa gençlerimizin çocuklarımızın huzurla keyifle, mutlulukla yaşayabilecekleri bir şehir haline gelmesi gerekiyor. Unutmayalım Edirne’miz, Osmanlıya başkentlik yapmış bir şehir olmanın ötesinde bugün de Cumhuriyet Türkiye’sinin, Atatürk Türkiye’sinin gülen bir yüzü, aydınlık bir yüzü, Avrupa’ya açılan bir kapısı konumundadır. Bu şehrin hem batıdan gelenlerin, hem batıya açılacakların son ya da ilk noktası olarak mutlak süratle gurur duyulacak bir şehir haline gelmesi gerekiyor” dedi.

ahmet-günşen

“30 MART SABAHI EDİRNE AK BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK”

Günşen, 30 Mart sabahı Edirne’nin Ak Parti Belediyeciliği ile tanışacağını vurgulayarak, “Biz bunun için yola çıktık ve bu süreçte hiçbir şekilde kimsenin siyasi tercihine görüşüne karşı gelmeden karışmadan ve kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden herkesi kucaklayarak birleştirerek Edirne sevgisi ve derdi için bir araya getirerek yola çıktık. İnşallah 30 Mart’ta beklenen değişim ve dönüşümü gerçekleştireceğiz. Bunda inançlı ve kararlıyız. Ekip halinde çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Parti teşkilatımızın her biriminde, her üyesinde bu kıvılcımı görüyorum. Başkan adayı olarak ben de bu enerji Allah’a çok şükür fazlasıyla vardır. İnşallah Edirneli hemşerilerimiz, teveccühlerine mazhar olacak 30 Mart günü Edirne AK Parti belediyeciliği ile tanışacaktır. Ondan sonra da inşallah yeni bir sayfa açılacaktır. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

ahmet-günşen (1)

GÜNŞEN KAHVE’DE, CAMİ’DE, MEYHANE’DE

Esnaf gezileri çerçevesinde meyhaneye giderek dikkatleri çeken Günşen, şöyle konuştu:

“Ahmet Günşen tanınmıyor. Onun farkındayım. Ama tanınacağız. Tanınmak için yollara çıktık. Bugün esnafımızla beraberiz. Gece gündüz hep bir yerlerdeyiz. Kahveleri dolaşıyoruz, meyhaneleri dolaşıyoruz, camileri dolaşıyoruz. Her yer bizim. Kahveye giden de bizim, camiye giden de bizim meyhaneye, birhaneye, eğlence yerlerine giden de bizimdir. Bütün insanımızı kucaklıyoruz. Çünkü yaşadığı belde de her bireyin sorumluluğu vardır. Biz o sorumluluğu taşıyan insanlara, bu sorumluluğu alabilecek insanlarla yola çıktığımızın mesajını veriyoruz. Her yere, her insana ulaşmak zorundayız ve ulaşacağız. Çok kısa süre içinde Ahmet Günşen’i herkes tanıyacak” şeklinde konuştu.

ahmet-günşen (2)

“EKİP RUHU BİZDE VAR”

Seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları ziyaretlerde olumsuz tepki almadıklarını ifade eden Günşen, “Çok güzel tepkiler aldık. Hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadık. Emin olun bütün samimiyetimle söylüyorum. İnsanlar bizden Edirne’ye yakışır dürüst, adil, çalışkan, şeffaf Edirne’yle dertlenmiş bir yönetim anlayışı, ekip ruhu bekliyor. Ve bizde bu fazlasıyla var biz bunu yapacağız” dedi.

ahmet-günşen (3)

“BÜTÜN EDİRNELİLERİ BU SÜRECE KATACAĞIZ”

Çarşı-Pazar AK Parti Belediye Başkan aday adaylarıyla kol kola gezen Günşen’e, alışılmışın dışında olan bu durumun nasıl karşılandığını sorduk.

Günşen, aday adaylık sürecinde de diğer aday adaylarıyla beraber yürüdüklerinin altını çizerek, “Gayet güzek karşılanıyor. İşte bizim farkımız da bu aslında. Bizim derdimiz Edirne. Bakın Okan Bey, Tuna bey hepimiz bir aradayız. Tuna Bey ile son ikiye kalmıştık. Beraber yürüdük ve beraber yürümeye devam edeceğiz. Biz kenetlendik. Parti teşkilatının ötesinde 7 yaşından 70 yaşına kadar her Edirneliyi bu sürecin içine katacağız. Herkesin baktığı ve gördüğü ayrıdır. Biz herkesin gözünden bakmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“BEN BİR CUMHURİYET AYDINIYIM”

Eleştirilerin kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Günşen, eleştirinin olmadığı yerde demokrasinin olmadığını ifade etti.

Günşen, kendisinin de bir cumhuriyet aydını olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle noktaladı:

“Ben şunu hep söylerim, Atatürk’ün bir lafı var; “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller ister”. Fikri, vicdani ve irfanı hür bir nesil olarak yetiştiğimiz gibi ben 30 senedir bunun mücadelesini veren Cumhuriyet aydınıyım. Tabi ki, eleştiriye açığız. Dinleyeceğiz. Herkes dinlenmeye layıktır. Biz insanı merkeze alacağız. İnsanı merkeze alırsanız birçok meseleyi halledersiniz. Biz insanımızı seviyoruz, sevmeden siyaset yapılmaz. İnşallah gelecek daha güzel olacak. Güzel bir kıvılcım yaktığımız kanaatindeyim. Gönüllerde ki kıvılcımı yakıyoruz. Biz gönüllere hitap ediyoruz”

 85 total views,  2 views today

Next Post

Rektör, Yörük ilk basın toplantısını düzenledi

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com T.Ü. Prof. Dr Yener Yörük göreve geldiğinden bu yana ilk basın toplantısını düzenledi. Üniversitenin Senato odasında düzenlenen toplantıya Rektör yardımcıları da katıldı. Rektör yener Yörük T.Üniversitesinin ülkenin en başarılı üniversiteleri arasında yer aldığını kaydetti. Basın toplantısında rektörlüğe geldiğinden bu yana […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp