Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi Yetişenler Derneği etkinliği

admin

Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi Yetişenler Derneği etkinliği (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin en köklü eğitim kurumlarından olan 1914 yılında kurulan ilk adı Edirne Kız Muallim Mektebi, Ardından Kız Öğretmen Okulu ve Kız Öğretmen Lisesi daha sonra da Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi kuruluşunun yüzüncü yılında kapatılarak, asırlık eğitim Kurumu Sosyal bilimler Lisesi oldu. Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Yetişenler Derneği ‘nin düzenlediği etkinliğe 1951- 2014 yılına kadar bu okuldan mezun olan öğretmenler katıldı.

Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi Yetişenler Derneği etkinliği (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Bilimler Lisesi Salonunda yapılan etkinlikte ilk olarak saygı duruşu yapıldı. Ardından İstiklal Marşı okundu. Toplantıya eski müdürlerden Süleyman Turan, En eski Mezun Sadık Soyhan ve Yetişenler Derneği Başkanı Bilge Subaşı eski ve yeni mezun öğretmenler katıldı. Bilge Subaşı burada yaptığı konuşmasında ,”Bu okulda okuyup davranış notu yüksek olanlar yüksek öğretime seçiliyorlardı. Bu okuldan mezun olur olmaz tekrar Edirne’ye döndüm. İlk Olarak Edirne Lisesinde bir sene çalıştım. Daha Sonra Eğitim Enstitüsünde görev yaptım. Son Olarak Anadolu Öğretmen lisesinde 11 yıl çalışarak emekli oldum. Daha sonra yetişenler derneğimizde görev aldım. Amaçlarımızdan biri mezunları bir araya getirmekti. Dernek olarak öğrencilere nakdi yardım yaptık. Sosyal ve kültürel etkinliklerimiz oldu.”dedi.

Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi Yetişenler Derneği etkinliği (6)

 

 

 

 

 

 

 

Eski Müdürlerden Süleyman Turan konuşmasında görevde olduğu dönem hakkında bilgi verdi. Anadolu Öğretmen Lisesi özlemini dile getirdi. Eski mezunlardan Sadık Soyhan konuşmasında öğretmen yetiştiren okulların birbiri ardına kapatılmaları konusuna değinerek bunların eğitimi olumsuz yönde etkilediğini ifade etti. Konuşmaların ardından okul gezildi. Eski hatıralar yağdedildi. Okul yemekhanesinde pilav ikramı yapıldı.

Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi Yetişenler Derneği etkinliği (7)

 

 

 

 

 

 

 

 

 35 total views,  2 views today

Next Post

Sanat enstitüsü’nün 138. yılı kutlandı

Edirne’nin en eski ve köklü eğitim kurumlarından olan Sanat Enstitüsü yeni adıyla Edirne Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kuruluşunun 138. Yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı.               Okulun etkinlikleri 18 Mayıs pazartesi günü mezunlar balosu ile başladı. 19 Mayıs Salı günü saat 10.30’da okul bahçesinde buluşup […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp