Edirne Anafen Dershanesi Merkezi Yazılılara Hazır

admin

Edirne Anafen Dershanesi Perşembe Akşamı Margi Otel Gala salonunda “Yeni Sınav Sistemi ve Anafen Dershanesi” konulu veli bilgilendirme toplantısı yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan seminer Edirne Anafen Dershanesi Müdürü Hulusi Dağlar’ın sunumuyla devam etti. Dağlar, “Öğrencilerimiz 2012-2013 eğitim döneminde hem bireysel hem de kitlesel başarıda Edirne’mizin gururu olmuştur.

DSC_8662

Edirne 1.miz Melis Alara KOLANCILAR İstanbul Fatih Fen Lisesini (Tam Burslu), Edirne 2.miz Ecesu Ağdaş Galatasaray Lisesi’ni kazanmıştır. Öğrencilerimizden Fen Lisesini 59, Anadolu Öğretmen Lisesini  94, Sos.Bil. Lisesini 1, Anadolu Lisesini 355, İmam Hatip Lisesini 36, Sağlık Meslek Lisesini 40, Ticaret Lisesini 25, Turizm Meslek Lisesini 12, Kız Meslek Lisesini 14, Denizcilik Meslek Lisesini  6, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesini 28 ve toplamda 708 öğrencimiz başarıya ulaşmıştır. dedi.

DSC_8685

 

Sahneye şampiyonları ve ailelerini çağırarak tecrübelerini bu dönem ki öğrenci ve velilerimizle paylaşmasını rica etti. Ardından Yeni Sınav Sistemi hakkında yaptığı bilgilendirmede, 2013-2014 eğitim döneminden itibaren 8. Sınıflarla başlayacak olan sistemin kademeli olarak 6. ve 7. sınıflara uygulanacağını belirtti.

DSC_0017

Sınav 6 temel dersten –Merkezi Yazılı- ile çoktan seçmeli sorularla yapılacak, mazeret durumlarında telafi sınavları uygulanacak, puanlama sistemi öğrencinin 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarının aritmetik ortalamasının %30’u 8. sınıf ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanının %70’inin toplamı alınarak hesaplanacak dedi. Merkezi Sınavların puana katkısının %70 olmasından dolayı öğrencilerin bu süreçte çok iyi hazırlanmasının, düzenli çalışmasının ve takip edilmesinin gerekli olduğu belirterek Anafen dershanesi olarak, Haftalık ders saatimizi 8 saatten 11 saate çıkarıyoruz.

DSC_0015

Bu sebeple okullardan iki hafta önde olacağız. Eğitim sistemimizi test tekniğini geliştirmenin yanında okul yazılılarında da başarıyı artıracak şekilde güncelledik.Dokümanlarımızı okul konu sıralamasına paralel olarak yeniledik Yazılıya hazırlık testlerimizle öğrencilerimizin eksiklerini tespit etmelerine yardımcı olacak yeni kaynaklar geliştirdik dedi. Sayın Dağlar, teknolojiyi de yakında takip ettiklerini belirterek tüm sınıflarında son teknolojiye göre dizayn edilmiş akıllı tahtayla derslerin işleneceğini, internetin olduğu her yerde tüm derslerin ve konuların 7 gün 24 saat anlatılacağını yine internet ortamında yapılan tüm sınavların ve dokümanlardaki soruların çözümlerine de öğrencilerin ulaşabileceğini belirterek velilerimizden bu süreçte kendilerine yardımcı olmalarını rica etti. Seminer toplantı soru ve cevaplarla son buldu.

DSC_8678

 458 total views,  2 views today

Next Post

Karagöz'e Veda

TÜRSAB Boğaziçi BYK Başkanı, Minka Turizm’in sahibi, Nejat Karagöz yaşamını yitirdi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Boğaziçi Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı (YKB) ve Minka Turizm Seyahat Acentası sahibi 56 yaşındaki iki çocuk babası Edirneli Nejat Karagöz vefat etti. Zeynep Karagöz’ün eşi, İffet ve merhum Ahmet Karagöz’ün oğulları, Efe ve Karam […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp