Edirne anaokulu sağlık eğitiminde

admin

Edirne Kamu Hastaneler Birliği ve Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte planladığı proje ile 106 Anaokulu öğretmenine 16-17 Haziran tam gün Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi’nin konferans salonunda sağlık eğitimi verildi.

Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Selma Heves Yılmaz, Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Taştekin’in yaptığı açılış konuşmaları ile eğitime başlandı.

Edirne anaokulu sağlık eğitiminde (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Anaokulu Çağında Çocuk Sağlığı” projesi ile Anaokulu öğretmenlerinin çocuk sağlığı konusunda bilgi ve tecrübelerinin pekiştirilmesi, geliştirilmesi ayrıca sağlık okuryazarlığının arttırılması sağlandı.

“Sağlık Eğitimi kişinin tüm hayatına katma değer oluşturur.”

Edirne anaokulu sağlık eğitiminde (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sağlık eğitimi alan Anaokulu öğretmenlerimizin hem mesleki hem de özel hayatlarında katma değer oluşturacağının altını çizen İdari Hizmetler Başkanı Dr. Selma Heves Yılmaz “ Anaokulu eğitimi alan çocuklar ebeveynlerinden sonra en çok öğretmenleri ile zaman geçirmektedir. Bu yüzden çocukların sağlık yönünden gözlenmesi ve acil durumlarda ilk müdahalenin yapılması görevi öğretmenlere düşmektedir. Bu proje ile sağlık sorunlarının minimuma indirilmesi sağlanmıştır. “ dedi.

Toplumun Sağlık Düzeyinin Yükseltilmesi

“Anaokulu Çağında Çocuk Sağlığı” projesi ile kurumlar arası devam eden işbirliğine bir yenisi daha eklendi. Toplumun sağlık düzeyinin yükseltilmesi için yapılan dayanışma kültürüne de dikkat çekildi.

Anaokulu öğretmenlerinin soruları ile renklenen eğitime ilgi yoğundu.

Edirne anaokulu sağlık eğitiminde (3)

 95 total views,  2 views today

Next Post

Jandarma’dan vatandaşlara şeker ikramı

Ramazan Bayramı nedeniyle Edirne il jandarma komutanlığına bağlı trafik timlerince sorumluluk alanında bulunan, karayollarında trafik denetimleri gerçekleştirildi. Özellikle yurt dışından karayolu ile bayram tatili nedeniyle yoğun şekilde Kapıkule’ den yurda giriş yapan gurbetçilere yönelik bilgilendirme faaliyetinin yanında araç sürücülerine ve araçta bulunan yolculara trafik timlerince şeker ve kolonya ikram edilerek, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp