EDİRNE ARAZİLERİ TOPLULAŞIYOR

admin

20130620AW000792_01
AKP Edirne Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Suiçmez, “Edirne’de 35 Bin Hektar araziyi toplulaştırdık” dedi.
Suiçmez, Tarım İl Müdürlüğü ile hükümetin ortaklaşa yürüttüğü 5 yıllık ‘Tarım Reformu Projesi’ kapsamında Edirne için elinden gelen tüm çalışmaları esirgemeden yaptıklarını belirtti.
Edirne merkez ve ilçelerde 35 bin 715 hektar alanda toplulaştırma yaptıklarını belirten Suiçmez, arazilerin bir araya getirilerek tarımda verimliliği artırılarak Edirne’de tarımı daha modern olması için çalıştıklarını söyledi. Tarım arazilerinin toplulaştırılması ile aynı zamanda tarım yapılan arazilerin yollarını da yaptıklarını açıklayan Suiçmez, “Toplulaştırma ile birlikte vatandaşlarımıza 500 km yollarını da yeniledik. 2017 yılına kadar Edirne’nin büyük bir bölümündeki arazilerini toplulaştıracağız ve yollarını düzgün hale getireceğiz” dedi.
Hayvancılık ve tarımsal destek konusunda önemli yatırımlar yaptıklarına değinen Suiçmez, “180 milyon TL’den fazla tarımsal ve hayvancılık desteğini Edirnelilere dağıttık. Hayvancılıkta süt teşvik oranını yüzde 6’dan yüzde 9’a çıkardık. Küçükbaş hayvan alım teşvik kapsamında sıfır faizli kredilerimiz devam ediyor. Tarım aletlerine %50 devlet hibesi de devam etmektedir” dedi.

 112 total views,  2 views today

Next Post

Kapıkule’de 12 Kilo 780 Gram Eroin Ele Geçirildi

Kapıkule Gümrük Sahası’ndan yurtdışına çıkış yapmak isteyen Bulgaristan plakalı bir araçta 12 kilo 780 gram eroin maddesi ele geçirilirken, olayla ilgili Bulgar uyruklu 1 kişi tutuklandı.  Kapıkule Gümrük Sahası’nda Bulgaristan plakalı bir araçta yapılan aramada, piyasa değeri 895 bin TL olan 12 kilo 780 gram eroin ele geçirildi. Trakya Gümrük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp