Edirne ASKF lokali Türkiye’de bir ilk

admin

Kocasinan Mahallesi Vali Konağı karşısında yapımı  son aşamaya gelen ASKF binasında  çalışmalarla ilgili olarak açıklama yapan ASKF Başkanı İbrahim Acar,  bu göreve gelirken böyle bir  lokal yapacaklarını bunu  bütün kamuoyuna duyurduklarını belirterek  konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Şu ana kadar yapacaklarımızın bir bölümünü yaptık. Bu binada bir eksik tarafımız, sadece bir idare bölümünü yapamadık. Orada bir sorun vardı.

Dün de Belediye Başkanımız Recep Gürkan ile beraberdik. Kendisine sıkıntılarımızı anlattık, bunlar giderildiği zaman idari bölümün inşaatına da başlayacağız. Bana göre herkes bu güzel kuruluşun tadını çıkarsın. Bugüne kadar sıradan bir mekanda lisans işlemleri yapıldı.

ASKF BAŞKANI AÇIKLAMA (1)

 

 

 

 

 

 

 

BU YER 81 İLDE TEK

Ben araştırma yaptım ülkemizin 81 vilayetinde böyle bir yeri olan Amatör Spor kulüpleri yeri yok, Edirne bu konuda birinci duruma geçti.Benim araştırdığıma göre lokali ve derneği olan tek il Edirne Kısmet olursa önümüzdeki günlerde buradaki eksikleri tamamlayıp hizmete açacağız. Biz burayı yaptığımızda Edirne’nin bütün spor camiasının burayı sahiplenmesi gerekir. Biz burayı kendimiz için değil sporcularımız, gençlerimiz  için yaptık. Buradan elde ettiğimiz kazançla bütün spor kulüplerimize yemek, kahvaltı ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bazıları bu tesis için “ikinci Acar” tesisleri olacak iddiasında bulundu. Bu kimselerin bizi tanımalarını, geçmişte spora ne gibi hizmetler verdiğimizi bilmelerini isteriz.

Sporun dışında okullara, ibadethanelere ve diğer sosyal hizmetler için yaptığımız fedakarlıklarının bilmelerini isterim.

Bunları öğrendikten sonra aleyhimizde  yorum yapsınlar. Bizim bu işten hiçbir beklentimiz yok. Sadece gençliğe ve Edirne’ye hizmet amacıyla bu görevi üstlendik. İnşallah bu işi de başaracağız. Bu konuda hiç kimsenin rahatsızlığı ve tedirginliği olmasın.

ASKF BAŞKANI AÇIKLAMA (3)

 

 

 

 

 

 

 

Burada asılı olan resimde Arda’yı görüyorsunuz. Bana göre Edirne’yi futbolda en iyi şekilde temsil eden 1. Ligde futbol oynayan futbolcumuz  Arda Denizeri olmuştur.

ARDA’NIN HİÇBİR TESİSTE  RESMİ  YOK

Uzun süredir Edirne’de yaşıyorum, bu kadar mekan gezdim spor kulüplerinin lokallerini dolaştım Edirne’de hiçbir kulüp, dernek ve lokalde

Arda kardeşimizin resmine rastlamadım. Ben de onu onurlandırmak amacıyla resmini bularak lokalimize astım. Bilemiyorum ne kadar kabul görür veya görmez. Onu zamanla anlayacağız. Arda şu anda sporun içinde olan fakat beklentilerine ulaşamayan bir sporcumuz. Arda’yı kimse sahiplenmemiş. Eğer bu sağlanmış olsaydı Arda şu anda büyük bir işletmenin başında genel müdür veya müdür yardımcısı  gibi yetkili makamda olurdu. Maalesef Arda kardeşimiz bir kenara atıldı.

Son olarak şunu söylemek isterim.  Yapılan hizmetlere karşı muhalefet yapmak bir kenara bırakılmalı. Sporcularımız ve yöneticilerimiz buranın güzelliklerinden yararlansınlar,tadını çıkarsınlar. Bizim yanlışımız olduğunda gelip söylesinler, uyarsınlar bizler de doğruyu bulalım. Doğru bir şekilde hizmetimizi sürdürelim. Bu tür hizmetlerde birbirimizi incitmenin kırmanın gereği yok.

Bu tesis Edirne’de spor camiası için büyük bir şanstır. Belediye Başkanımız Recep Gürkan  böyle konulara  olumlu yaklaşıyor. Öyle olmamış olsaydı bir bu tesisi yapamazdık. Burası bizim babamızın yeri değil. Biz burayı para ile almadık Belediye Başkanımızın spora ilgisi  sonucunda bize armağanı karşılığında   böyle güzel bir tesise kavuştuk. Belediye Başkanımızın bu olumlu yaklaşımı Edirne spor camiası için büyük bir şanstır. Belediye Başkanımızın kıymeti,değeri bilinmeli. Bu hizmeti nedeniyle Belediye Başkanımızın spor camiasındakilerin gönlünde taht kurması gerekir. Bunlar küçük şeyler değildir. Burasını çok kişi istedi sadece spor camiası çocuklarımızın kötü alışkanlıklarından kurtulması için bu tesisin yapılmasına onay verdi.

ASKF BAŞKANI AÇIKLAMA (2)

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanımız bir gün kura çekiminde biz teklif getirdiğimizde  bize spor için boynum kıldan incedir demişti. Ve burasını bize vermişti sporcularımız adına kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Başkanımızın bu jestini unutmadım unutmayacağım da. Bakıyorum bugüne kadar Edirne’de amatör spor adına hiçbir şey yapılmamış. Bu yapacaklarımızı söylediğimizde kimse bunu hayal dahi edemiyorlardı. Biz bu iş için kimseden yardım talebinde bulunmadık. Yönetim olarak bu görevi üstlendik” dedi . Lokalde futbolla ilgili dokümanlar da yer alıyor.

 

 11 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye’de üç Belediye’den biri

Edirne Belediye Başkanlığı, Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi bünyesinde İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİNİ açarak, Türkiye’de üç belediyeden biri oldu.   Edirne Belediye Başkanlığı, 19.07.2014 tarihinde Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi bünyesinde İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİNİ açarak Türkiye’de üç belediyeden biri olmanın haklı gururunu yaşıyor. “18.03.2004 tarih ve 25406 sayılı İlkyardım Yönetmeliğine […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp