EDİRNE BAHÇEŞEHİR ANADOLU FEN LİSESİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE LÜLEBURGAZ’DAN TİYATROLU DESTEK

admin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisenin her yıl olduğu gibi bu yıl da yürüttüğü “Bahçeşehir’den Minik Yüreklere” sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen etkinliklere bir destek de Lüleburgaz Yeni Nesil Köy Enstitüleri Derneğinden geldi.

Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinin Edirne’de ihtiyaç sahibi okullara ve öğrencilere destek olmak amacıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında pek çok etkinliğe imza atıldı. Öğrenciler, okulda kermesler düzenleyerek arkadaşlarını farklı lezzetlerle buluşturup kampanya için yardım topladılar, 1 Nisan’da düzenlenen yemek için bilet satışı yaptılar. Öğrencilerin minik kalplere dokunabilmek için başlattıkları projeye Lüleburgaz Yeni Nesil Köy Enstitüleri Derneği de kayıtsız kalmadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lüleburgaz Yeni Nesil Köy Enstitüleri Derneği Tiyatro Topluluğu 29 Nisan Cumartesi günü Edirne Bahçeşehir Koleji sahnesinde “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyunu sergiledi. Seyircilerin büyük beğenisini kazanan oyundan elde edilen gelir de sosyal sorumluluk projesine katkı sağladı. Oyunun sonunda tiyatro oyuncuları adına bir açıklama yapan Özlem Demirkol: “ Öğrencilerin büyük fedakârlıklar göstererek çalıştıkları bu sosyal sorumluluk projesine bizler de katkı sağlamak istedik. Derneğimizin tiyatro topluluğuyla birlikle hazırladığımız oyunumuzu bugün minik yürekler için sahneye koyduk. Böyle bir projeyi hayata geçiren, bu projenin içinde olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Okul Müdürü Aysun Yiğitsoy, oyun sonunda Lüleburgaz Yeni Nesil Köy Enstitüleri Derneği Tiyatro Topluluğuna teşekkür etti. Yiğitsoy yaptığı açıklamada: “Biz, Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi olarak 2012 yılında Edirne’de yola çıktığımızda hayallerimiz vardı. 9 Mart 2013 günü bu hayallerimizden birini gerçekleştirmiştik. “Bahçeşehir’le Gülen Gözler” ilk sosyal sorumluluk projemizdi. O günden bu yana beş yıl geçti. Bugün beşinci sosyal sorumluluk projemizin bir etkinliğinde yine bir aradayız. Bizlere destek olmak için burada olan Lüleburgaz Yeni Nesil Köy Enstitüleri Derneği Tiyatro Topluluğu, bizim hayallerimiz gerçekleştirmemize ve daha çok minik yüreğe dokunmamıza yardımcı oldu. Onlara bu güzel oyun ve sosyal sorumluluk projemize destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bizler için önemli olan her alanda devamlılık ve başarı sağlamaktır. Bizler, Edirne’de okul olarak bir Bahçeşehir geleneği oluşturduk. Bu nedenle de Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi olarak her zaman sosyal sorumluluk projelerinin içinde oluyoruz ve böylesine güzel destekler olduğu sürece de olmaya da devam edeceğiz. ” dedi.

Next Post

Edirneliler duyarsız kalmadı

                Edirne Belediye Başkanlığı, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Edirne Çocuk Hakları Derneği iş birliği ile düzenlenen “Çocuk İstismarı ve İhmali” konulu konferansa Edirneliler duyarsız kalmadı. Edirne Adliyesi’nde görev yapan Psikolog Öznur Şahin, Türkiye’de çocuklara yönelik gerçekleştirilen istismar ile çocuk istismarının önlenmesine yönelik yapılması […]

EDİRNE AJANS MEDYA GRUBU

GAZETE-RADYO-MATBAA-TOPLU SMS-PROMOSYON
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp