Edirne Bahçeşehir Kolejinde Almanca E-Twınnıng Proje Ortaklığı

admin

Edirne Bahçeşehir İlkokul ve Ortaokul Almancaöğretmeni ElifKaraca’nın 4. sınıf öğrencileri ile Sofya’nın 145СОУ”СимеонРадев”,SchillerStiftungOkulu ile yürütmüş olduğu “Wer Bin Ich?”-“Ben Kimim?”isimli proje çalışması tüm hızıyla devam ediyor.

İlk olarak E-twinningportalında başlayan ortaklık kapsamında öğrenciler birbirlerine yeni yıl kartları göndererek tanıştılar.Şimdiyse öğrenciler projeye yeni çalışmalarla devam ediyor.Öğrenciler kendi el becerileri ile hazırlamış olduklarıbu kartlarda Sofya’daki yaşıtlarına 2013 yılı için iyi dileklerde bulunmuş ve bu dileklerini çizdikleri anlamlı resimlerle süslemişlerdi.

Almanca öğretmeniElif KARACA, “ Projemize yeni yıl için hazırladığımız, öğrencilerin kendi el ürünleri olan ve onların yaratıcılıklarını ortaya koyan çalışmalarla başladık. Bundan sonraki aşamalarda öğrenciler kendileri, aileleri, yaşadıkları çevre gibi konularda özgün çalışmalar yaparak projeye devam edecekler. Bu sayede yurtdışındaki yaşıtları ile eğlenceli bir paylaşımda bulunmanın yanında Almanca dili için temel bilgileri içeren bir öğrenme ortamında bulunmuş olacaklardır.”diyerek düşüncelerini ifade etti.

Özel Edirne Bahçeşehir İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Mahmut BOZTÜRK,  “Yapılan bu çalışmalarla öğrencilerimize hem Almanca dilini kullanabilecekleri pratik uygulamalar yaptırmak hem de onlara evrensel anlamda dostluk, kardeşlik değerleri kazandırmak amaçlanmaktadır. Bizler 2.yabancı dil eğitimini çok iyi vermenin yanında dünya vatandaşları yetiştirmeye de büyük önem veriyoruz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.1

 186 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesinden Kitap ve Oyuncak Evi

Edirne Belediye Başkanlığı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Edirne halkının evlerinde veya iş yerlerinde ihtiyaç fazlası kitapların, diğer kitap okurlarına; oyuncaklarında oyuncaksız çocuklara ulaşmasını sağlamak amacıyla “Kitap ve Oyuncak Evi” yaptırdı. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Edirne Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerimizle sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. “Kitap ve Oyuncak Evi” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp