Stajyer Avukat Elif Üner, Edirne Barosu’nda düzenlenen törenle yemin ederek, avukatlık mesleğine ilk adımı attı.

Elif Üner için Edirne Barosunda tören düzenlendi. Buradaki törene Edirne Barosu Başkanı Av. Alper Pınar, Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz, Av. İbrahim Karakoç, Edirne Barosu yönetim kurulu üyesi Av. Sinan Tekin, Avukatlar,  Av. Elif Üner’in ailesi, arkadaşları ve yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan törende günün konuşmasını Edirne Barosu Başkanı Av. Alper Pınar yaptı. Konuşmanın ardından Avukatlık yemini yapıldı. Daha sonra Genç Avukat Elif Üner’e Cübbesi giydirilerek, Avukatlık ruhsatı takdim edildi. Ardından bir konuşma yapan Genç Avukat Elif Üner; “Ben bu mesleğe başlarken doğru, dürüst ve güvenilir olma konusunu ailemden öğrendim ve bunu mesleğimde de devam ettireceğime söz veriyorum.” Dedi.

 Daha sonra konuşan Av. Koray Uymaz; “Bu meslek maraton bir meslek. Uzun yıllar icra edilebilecek bir meslektir. Kısa koşu değil, yani 100 metrelik bir yarış değil. Maratona ve bütün ömre dayanan bir meslek olduğu için özellikle Elif kardeşimin nezdinde bunu söylemek istiyorum. Güzel bir mesleğimiz var.  Bunun değerini bilmesini, Avukatlığın kıymetini bilmesini, özellikle genç yaşlarda daha fazla değerini bilmesini istiyoruz kendisinden. Benim dostum, ağbim Hasan ağbimizin de aynı zamanda kızı olan Elif’in bugün ki töreninde ayrıca bir mutluluk içindeyiz.  Elif’in bizim yanımızda stajyer olarak yetişmiş olmasından dolayı da ayrıca mutluyuz. Stajı seçim dönemine geldiği için ben çok fazla ilgilenemedim ama arkadaşlarımız gereken ilgiyi gösterdi. İnşallah mutlu, huzurlu ve güzel bir meslek hayatı devam ettirir ve başarılı olur” dedi.

Tören sonunda günün anısına fotoğraf çekimi gerçekleşti. Bizde Edirne Ajans Ailesi olarak Genç Avukatımız Elif Üner’e meslek hayatında başarılar dileriz.