Edirne Bedensel Engelliler Derneğinde resim sergisi

admin

Edirne Bedensel Engelliler Derneği bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Bedensel Engellilerin resimleri sergilendi. Sulu boya, kara kalemle yapılan manzara resimleri beğeni ile izlendi.  Resim Sergisi Açılışına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Edebiyat Fakültesi Dekanı Ahmet Günşen, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nursel Arseven, İl Genel Meclis Üyesi Recai Koçaşlı,  Edirne Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Dilek Kaynak ve dernek üyeleri katıldı. Açılış töreninde bir konuşma yapan Özbaş, 10-16 Mayıs Engellilere haftası olmasına karşın EBED etkinliklerine erken başladı. Engelliler Haftası ile ilgili etkinliği arkadaşlarımız bugün açtılar. Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleştirilmesi kapsamında  bu tür faaliyetleri  nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum.

EBED'TEN RESİM SERGİSİ (3)

 

 

 

 

 

 

Derneğin bundan sonra da programlarının devamını diliyoruz.  Gerekli yasa çıktı. 5370 sayılı yasa yürürlükte 7 Temmuz tarihinden itibaren tüm kamusal binalar engellilere erişebilir duruma gelecek. Sadece kamusal alanlar değil, halka açık olan restoran, park, düğün salonu, kafeterya gibi yerler engellilere erişebilir duruma gelecek. Buradan bir kez daha hatırlatıyorum. 7 Temmuz tarihinden itibaren engellilerle ilgili önlem alınmayan yerler için müeyyideler olacak.  Bu konuda Edirne Valiliğimizin yoğun çalışmaları var. Bu sergi ile ilgili emeği geçen tüm kardeşlerimize emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

EBED'TEN RESİM SERGİSİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan EBED Başkanı Kaynak derneğin bir odasında kara kalem ve sulu boya resim kursu açtıklarını, bu çalışmaların sonunda ise engellilerin eserlerinden oluşan bir sergi oluşturduklarını belirterek; Ben Hatice Hocamıza teşekkür ediyorum bize verdiği emekten dolayı, bize destek veren Ak Parti Kadın Kollarına teşekkür ediyorum.

EBED'TEN RESİM SERGİSİ (4)

 

 

 

 

 

 

 

ENGELLİLERİN ULAŞABİLİRLİĞİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bİzlere şövalyeler verdiler. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz bizleri her zaman destekliyor. Engellilerin en önemli sorunu olan ulaşılabilirlikle ilgili Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Valimiz Dursun Ali Şahin ve sivil toplum kuruluşlarımızla bu engelleri aşmaya çalışıyoruz. Bu yönde bizleri destekleyenlere teşekkür ediyorum.

EBED'TEN RESİM SERGİSİ (5)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda konuşan Halk Eğitim Merkezi Öğretmeni Hatice Top geçen yıl haziran ayından bu yana çalışmaların sürdüğünü kendisini halk Eğitim Merkezinin görevlendirdiğini belirterek; Sulu boya, yağlı boya, guaj boya, kara kalem çalışmaları yaptık. 5 öğrencimizin eseri sergilendi.  Bu sergiye 52 resmi seçtik. Aslında daha fazla resim var. Alanımız ancak 52 resmi alacak düzeyde, Arkadaşlarımız kendi içlerinden geldiği gibi konuları seçtiler. Renkleri kendileri belirledi. Burada sanatı onlarla birlikte yaşadık. Tüm arkadaşlara teşekkür ediyor ellerine sağlık diyorum. Sergimizin ad yok.  Burada şekillerle, renklerle kendimizi ifade etmeye çalıştık. Burada sanatla tanıştık. Enerjileri sanatı ifade edecek kadar güçlü,  kendilerini dış dünya ile ayrıştırmıyorlar, var olduklarını kanıtlıyorlar. Sanatın engeli olmadığını burada kanıtlamış olduk” dedi.

EBED'TEN RESİM SERGİSİ (2)

 127 total views,  2 views today

Next Post

ADD'den İşyerlerinde kutlama

Edirne ADD Şubesi  1 Mayıs işçinin, emekçinin, alın terinin ve çiftçinin bayramını işyerlerini ve tarlada, tarım arazilerinde ziyaret ederek kutladı. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet YÜRÜK, Başkan Yardımcısı Adem Saldıran, Sayman Yaşar VAREL, üye Ahmet ESER ile beraber Edirne Sanayi Sitesinde çalışan emekçi işçiler yerinde ziyaret ettiler.         […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp