Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’na Nezaket Ziyareti

admin

Edirne’de gerçekleşecek toplantı için kentimize gelen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın ve beraberinde Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Köprülü, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun’unda eşlik ettiği ziyarette konuşan, Fevzi Apaydın, şoförün trafik güvenliği konusunda eğitimli ve bilinçli olması, bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı kalabilmesi, trafik güvenliğini de doğrudan etkileyeceğini söyledi.

Şoför esnafının, ülkemiz ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Apaydın, “Şehiriçi, şehirlerarası, uluslararası yük ve yolcu taşımasında, öğrenci ve işçi servis araçlarının kullanımında çalışan şoförlerin oranı yüzde 80’dir. Yüzde 20’si ise mal sahipleridir. Bu nedenledir ki, şoförün meslek eğitimi ve meslek standartlarının belirlenmesi çok önemlidir. En önemli hedeflerimizden birisi olan Şoförlük Meslek Standartlarının hazırlanması ve uygulanmaya konulması çalışmalarımız resmen başlamıştır. Mesleki Yeterlilik Kurumu nezdinde, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu ile birlikte başlatılan bu çalışmalarda, Taksi, Minibüs, Kamyon ve Okul servis aracı şoförlüğü meslek standardı ile ilgili çalıştaylar ve taslak raporlar hazırlanmış olup, sırada “kamu personeli servis aracı şoförlüğü meslek standardı, çalışmaları bulunmaktadır” dedi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Apaydın’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Edirne Belediyesi olarak, Belediye Ulaşım Hizmetlerinin minibüs ve taksici esnafına yönelik düzenli eğitim seminerleri düzenlediğini belirtti.

Belediye Ulaşım Hizmetleri Erdal Uygun’da eğitim seminerleri hakkında detaylı bilgiler vererek, bu eğitim seminerlerinin devam edeceğini ifade etti.

 305 total views,  2 views today

Next Post

Vali Duruer’den Batı Trakyalı Soydaşa Geçmiş Olsun Ziyareti

Edirne Valisi Hasan Duruer, Kurban Bayramı’nın ikinci günü Yunanistan’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında tanıştığı ve Edirne’de tedavi edilmesine önayak olduğu 11 yaşındaki Eren İsmail’i, tedavi gördüğü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaret etti. Doktorlardan Eren’in tedavi süreci hakkında bilgi alan Vali Duruer, Eren’e ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti. Yunanistan’ın Gümülcüne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp