Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Zafer Bayramı’nı Kutladı

admin

            Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Türk Ulusu’nun bağımsızlığının sembolü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de altın harflerle kazınan bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.” dedi.

 

         Sn.Hamdi-Sedefçi   Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi açıklamasında, “Türk tarihinin en önemli dönüm noktası olan bu zafer, asil Türk milletinin ve onun kahraman ordusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında kenetlenerek, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde sürdürdüğü özgürlük mücadelesidir.” diyerek, bu büyük zaferin aynı zamanda, Türk ulusuna çağdaşlaşma yolunu açan, modern çağın gerektirdiği siyasi, hukuki, ekonomik ve sosyal reformları oluşturan Türk devrimini başlatan bir kıvılcım olduğunu belirtti.

Sedefçi, açıklamasında son olarak şunları kaydetti: “30 Ağustos zaferi, Türk milletinin hedeflerine ulaşma konusundaki azim ve kararlılığını, şartlar ne kadar güç olursa olsun zorlukların üstesinden gelme kabiliyetinin en güzel örneklerinden biridir.

Bu düşüncelerle, Türk Ulusunun tarihine altın harflerle yazılmış, bağımsızlığımızın sembolü Zafer Bayramımızın 91.yılı Türk milletine ve onun bağrından çıkan kahraman ordusuna kutlu olsun.

Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, silahlı kuvvetlerimiz ile aziz milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 150 total views,  2 views today

Next Post

DURUER; ” 30 AĞUSTOS ZAFERİ MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK RUHUDUR”

 Edirne Valisi Hasan Duruer 30 Ağustos Zaferinin 91. Yıldönümü nedeniyle  yaptığı yazılı açıklamada; “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan büyük Zafer’in 91’inci yıldönümünü coşkuyla kutlamanın heyecanı içindeyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde şanlı ordumuz 26 Ağustos’ta başlattığı büyük taarruzu, 30 Ağustos günü tamamlayarak dünya savaş tarihinin en büyük zaferini kazanmıştır. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp