Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, beraberinde CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP’li ilçe Belediye Başkanlarından Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Meric Belediye Başkanı Erol Dübek, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, ile birlikte İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti.


Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu İl Başkanımız ve Edirne Belediye Başkanlarımız ile birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Osmanlı İmparatorluğunun kadim iki Başkenti’nin geleceğe dönük ortak çalışmaları hakkında değerlendirmeler yaptık.”‘dedi.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyan İmamoğlu Edirne’nin kendisinde çok özel bir yeri olduğunu ifade ederek, “seçim sürecinde en büyük desteklerden birini de Edirneli Belediye Başkanlarımızdan, il örgütünden ve İstanbul”da yaşayan Edirnelilerden gördüm. Dolayısıyla Edirne’nin bende herzaman cok özel bir yeri olmuştur. Sevgili başkanımız Recep Gürkan’a ve il başkanımız Fevzi beye onun nezdinde Edirne İl örgütüne, ilçe belediye başkanlarımıza cok teşekkür ediyorum.” Dedi.