Edirne Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı

admin

Edirne Belediye Meclisi  Başkan Recep Gürkan’ın başkanlığında saat 14.00’te toplandı. Meclis gündemindeki 18 madde ile 3 gündem dışı maddeyi görüşerek karara bağladı.

Belediye Başkanı Gürkan maddelere geçmeden önce  bugüne kadar geçen 2 yıl süresinde belediyenin çalışmalarını değerlendirdi. Belediye’de tasarrufa önem verdiklerini ve Edirne halkına verdikleri  sözleri yerine getirme çabasında olduklarını, bunun için belediye meclis üyelerinin uyum içinde çalıştıklarını, bu çalışma nedeniyle  AK Parti ve MHP üyelerine teşekkür ettiğini belirtti.

Edirne Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Gürkan “seçim döneminde halkımıza 49 vaadimiz vardı. Bunların bir kısmı somut  değerleri kapsıyordu. Bunların arasında  Çöplük sorunu vardı o bitirilme aşamasına geldik. Önümüzde daha üç yılımız var. Bu arada eksik çalışmalarımız da olmuştur. Bunları kabul ediyoruz. Bize göre halka hizmet hakka hizmet demektir. Çalışmalarımızda siyasi ayrım gözetmedik. Tüm partilerle ortak sorunlarda birlikte hareket ettik”  tüm belediye meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” Dedi

Daha sonra maddelere geçildi. Belediyeye ait küçük bir arsanın satışının onaylanmasının ardından Türk Belediyeler Birliğince Edirne Belediyesi’nin hizmetinde kullanılmak üzere hibe edilen bir adet cenaze nakil ve yıkama aracı oylanarak kabul edildi.

Edirne Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir başka madde ile İstasyon taksi durağı karşısında bulunan Migros Alışveriş  Merkezi önüne bir tane araç bulundurulması talebi  Ulaşım komisyonuna havale edildi.

ETUS’a katılım talebi için  kararın bir ay  süre ile  uzatılması benimsendi. Komisyona havale edilen maddelerin ardından Cadde ve sokaklara isim verilmesi konusundaki madde görüşülmesi sırasında bir süre önce yaşamını yitiren Eski Belediye Meclis Üyesi  Av. Murat Kayasöken’in adının Yeniimaret Mahallesi’ndeki spor tesislerinin bulunduğu yerdeki Top Yolu Caddesi adının değiştirilerek Av. Murat Kayasöken Top Yolu Caddesi adının verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Faaliyet ve denetim raporlarının görüşülmesinden sonra Ulaşım Komisyonu,  Plan ve Bütçe Komisyonuna Belediye Meclisi 1. ve 2. başkan vekilliklerine Belediye Meclis Katipliği ile Encümen üyeliklerine  gizli oyla seçim yapıldı. Oylama sonunda yapılan sayımda  İmar Komisyonu üyeliklerine Ali Yazıcı, Türker Altıerler, Mehmet Özçuhacı, Ulaştırma  komisyonuna Hakan Giyik, Savaş Üner, Mahmut Keskin seçildi. Birinci başkan vekilliğine Aytaç Dilci, ikinci başkan vekilliğine ise Erkan Makas getirildi. Encümen üyeliklerine Aydın Koruyan, Yüksel Aksoy, Serkan Liznak seçildi.
Edirne Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı (2)

 58 total views,  2 views today

Next Post

Bu uyarıya dikkat!

           Edirne İl Genel Meclisinde yeni dönemde üç yıl süreyle görev yapacak   başkanlık, yardımcıları ve katip üyeler  için seçim yapıldı.             Üstlendikleri görev nedeniyle İllerin parlamentosu konumunda olan İl Genel Meclisleri Şehrimizin kırsal kesimine  hizmet getirme açısından, özellikle köylere yapılacak hizmetlerde  çok önemli görevleri bulunmaktadır. Onun için İl Genel Meclisinin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp