Edirne Belediye Başkan ve Başkan Yardımcıları, Edirne esnafını en güzel günlerinde yalnız bırakmıyor.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne esnafının istihdam sağlamasının Edirne’nin gelişimi açısından önemli olduğunu belirterek, “İş adamlarımızın Edirne’de yeni iş sektörleri ile istihdam sağlamaları bizleri mutlu ediyor. Bizler de kendilerini özel günlerinde yanında olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, son olarak Edirneli iş adamı Suat Polat’ın Saraçlar Caddesi Zindanaltı Mevkiinde açtığı mağazasının açılışına katıldı.

Başkan Hamdi Sedefçi gibi, Belediye Başkan Yardımcısı mimar Nihan Akdere’de Edirne esnafını mağaza açılışlarında yalnız bırakmıyor.

Başkan Yardımcısı Nihan Akdere, Kocasinan Mahallesi’nde bir mutfak markasının Edirne şubesinin açılışına katıldı. Akdere, mağaza sahibi Betül-Ümid Baki çiftini istihdam sağlayacak, Edirne’ye yakışır bir mağaza açtıklarını belirterek, “Edirne’miz turizm kenti yolunda hızla ilerlerken, kentimizde gençlerimize istihdam sağlayacak işyerlerinin açılıyor olması bizleri mutlu ediyor. Ve bir kadın olarak, kadınlarımızın istihdam yaratıyor olması bizleri daha da mutlu etmekte birlikte, gururlandırıyor. Günümüzde kadınların iş sahalarında daha da aktifleştiğini görüyoruz. Ve bunu hızla da devam etmesini diliyorum.” şeklinde konuştu

IMG_3615

.