Edirne Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

admin

Edirne Belediyesi, araç filosunu güçlendirdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın göreve gelmesiyle birlikte hizmete alınan 32 araçla birlikte araç sayısı 141’e ulaştı. Gürkan, en son alınan ve geniş yolları açmakta kullanılan Paletli Ekskavatörü (kato) kullanarak, yeni alınan araçların tanıtımını gerçekleştirdi.

 

3 YILDA 32 ARAÇ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi bünyesinde halka hizmet için kullanılan araçların tanıtımını gerçekleştirdi. Edirne Belediyesi’ne, Başkan Gürkan’ın göreve başladığı 7 Nisan 2014 tarihinden bugüne kadar 32 araç alındı. Yeni alınan araçlarla birlikte araç filosunu güçlendiren Edirne Belediyesi, yaklaşık 4 milyon 100 bin TL’lik bir yatırım da yapmış oldu.

Yeni alınan araçlarla ilgili basın mensuplarına bilgi veren Başkan Gürkan, göreve geldiği günden bu yana kazıcı, yükleyici, kamyonet, kamyon, traktör, minibüs, ambulans, cenaze aracı, cenaze yıkama aracı, otobüs, otomobil, paletli ekskavatör, vidanjör ve hidrolik sepetli kamyonet olmak üzeri toplamda 32 aracı hizmete aldıklarını söyledi.

Araç parkında bulunan 32 aracın aynı zamanda belediyenin iş çeşitliliğini de gösterdiğini ifade eden Gürkan, “Bu araçların içinde ulaşım, altyapı, cenaze hizmetleri var. Bir insanın yaşamında; doğumdan ölüme ne varsa, bunların tümü belediyenin görevi kapsamına giriyor. Göreve başladığımız 2014 yılında maalesef araç parkı konusunda çok başarılı, parlak durumda değildik.  Bu 3 yıl içerisinde belediyemize çok çeşitli araçlar temin ettik. Çok büyük bir çoğunluğunu kendi imkanlarımızla aldık. Bizler bu hizmetleri aracımız olsa da olmasa da yapmak zorundayız.  Bir yolu açmak zorundayız; kendi aracımızla ya da kiralık bir araçla, kamyonlarla taşıma yapmak zorundayız. Kolay bir süreçte değildi. Çünkü bir taraftan borçları ödüyorsunuz, bir taraftan geleceği planlıyorsunuz, bir taraftan yeni yatırımlar yapıyorsunuz. Sonuç itibariyle bugün geldiğimiz noktada belediyemize almayı hedeflediğimiz, araçlarımızı almış bulunmaktayız. Ekskavatör dediğimiz iş makinesini de bünyemize katınca araçlarımızı sizlere tanıtmak istedik” dedi.

Edirne Belediyesi’nin araç parkında toplam 141 aracın olduğunu ifade eden Gürkan, “Son 3 yılda bunların 32 tanesini temin etmişiz. 3 tane hibemiz var.  Son 3 yılda belediyemize 4 milyon 100 bin liralık araç temin etmişiz. Araç pakımızı güçlendirdik. Edirne Halkı’na kendi araçlarımızla hizmet vereceğiz. Edirne’mize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının ‘Büyükşehir’e hazırlık mı?’ sorusunu yanıtlayan Gürkan, “Bünyemize kattığımız araçlar gerçekten çok ciddi ihtiyaçlardır. Hizmette tasarruf olmaz. Belediyeler 7 gün 24 saat çalışan kurumlar. Gece saat 2’de kriz çıktı, ihtiyaç duyuldu. Personelinize, bir taksiye atla gel, diyemezsiniz. Onu almak zorundasınız. O anlamda hizmeti yapalım. İsim arkadan gelir dedik” diye konuştu.

Paletli Ekskavatörün 408 bin TL’ye alındığını anlatan Gürkan, “Biz hemen hemen kato kirası olarak bu kadar para ödüyorduk. Biz hem kendi araç parkını güçlendirmiş olduk hem de Edirne Halkı’na daha sağlıklı hizmet vermeye başlayacağız” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, daha sonra en son alınan ve geniş yolları açmakta kullanılan Paletli Ekskavatör’ün (kato) direksiyonuna geçerek, deneme sürüşünü gerçekleştirdi.

 

 231 total views,  2 views today

Next Post

Huzurevinde zeybek ve vals gösterimi

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Edirne Merkez Huzurevi Müdürlüğü bünyesinde kalmakta olan yaşlılarımıza yönelik 30.10.2017 tarihinde Merkez Huzurevi etkinlik salonunda Zeybek ve Vals gösterimi gerçekleştirilmiştir.    Özel Edirne Bahçeşehir Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinde eğitim gören öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte yaşlılarımızı ziyaret etmiş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp