Edirne Belediye Başkanlığı,  turizm kenti olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen kentimizde, daha kaliteli hizmet anlayışının gelişebilmesi için esnaf eğitimlerine devam ediyor.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, taksici ve minibüs esnafı eğitimleri devam ederken, aynı zamanda da yeme-içme sektöründe ki esnafın da eğitimlerine devam edildiğini ifade etti.

Başkan Hamdi Sedefçi, “Anıt Kent Edirnemize her geçen gün ilgi artarken, doğru orantılı olarak şehrimize gelen turist sayısında da artıl gerçekleşmektedir. Edirne Belediyesi olarak bizler de, şehrimize gelen misafirlerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek için esnaf eğitimlerimize devam ediyoruz.” dedi.

Sedefçi, son olarak Lokantacılar ve Kebepçılar için Hijyen eğitimi semineri verildiğini kaydetti. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ve Sağlık İşlerinden Uzman görevliler tarafından verilen eğitim seminerlerinin düzenli olarak devam edeceğinin altını çizdi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Şehrimize gelen ziyaretçilerin, memnun olarak kentimizden ayrılmalarını sağlamak için Belediye kadar esnafımıza da görevler düşmektedir. Belediye Başkanlığı olarak verdiğimiz bu ücretsiz seminerlere, esnafımızdan da daha fazla katılım bekliyoruz.” dedi.basın 2