Edirne Belediyesi geri kazanım projesini başlattı

admin

Edirne Belediyesi ambalaj atıklarının geri dönüşümünü sağlamak amacıyla bir proje başlattı. Şükrüpaşa Mahallesi Dinlenti kafe yanındaki yeşil alanda bir basın toplantısı düzenleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan atıkların geri kazanımı konusunda açıklamalarda bulundu.

Edirne Belediyesi geri kazanım projesini başlattı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Gürkan konuşmasında; “  120 kumbara ile geri kazanımda 7 tonla başladık. Şimdi 135 tona ulaştık, yılsonuna kadar iki yüz tonu hedefliyoruz. Bu ciddi bir rakam bu konuda sanırım Trakya’da en başarılı İli Edirne. Bu konuda katkı yapanlara teşekkür ediyorum. Bu proje ile evsel atıkları ayrıştırma projesi de başarılı olacaktır.

Edirne Belediyesi geri kazanım projesini başlattı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi ülkemizde de sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilir geri kazanım sistemi oluşturmak amacıyla kurulan çevre ve Şehircilik Bakanlığınca görevlendirilen kar amacı olmayan Çevre koruma ambalaj atıklarını değerlendirme vakfı (ÇEVKO) ile başlattığımız Edirne Belediyesi Ambalaj atıkları geri kazanım projesini sürdürüyoruz. Hane sakinlerimizin destekleri ile gelişip büyüyecek olan bu proje ile hedefimiz cam, plastik, metal, kâğıt karton ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi bu konuda doğal kaynak tasarrufu sağlamak ve çevremizi korumak olacaktır.

Edirne Belediyesi geri kazanım projesini başlattı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Ambalaj atıklarının ayrı toplanması her bireyin görevidir. Ambalaj atıklarını çöpe atmayıp evlerinizde ayrı bir torbada biriktirerek, bildirilen gün ve saatte belediye görevlilerine ya da size en yakın geri kazanım kumbaralarına atarak geleceğimize vatandaşlarımız da katkı yapabilirler. Belediye Başkanının konuşmasının ardından Atık Yönetiminden İsmail Uzunosmanoğlu proje konusunda bilgi verdi. Evlerde bir süredir uygulanan cam atıklarının toplanması ile ilgili olarak Cam kırığı Fabrikası yetkilisi Serkan Şenay atıkların nasıl toplanacağı konusuna açıklık getirdi.

Edirne Belediyesi geri kazanım projesini başlattı (1)

 

 121 total views,  5 views today

Next Post

Süloğlu - Boylarovo Belediyeleri dostluk maçı

Süloğlu Belediyesi ve Bulgaristan Yanbol İli Boylarovo Belediyesi’nin, Süloğlu Belediyesinin Yeni Sdatyumunda yaptıkları futbol müsabakasında dostluk kazandı. Maç dört dört berabere sonuçlandı. Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Boylarovo Belediye Başkanı Hristo Hristov, Her iki Belediyenin Meclis Üyeleri, Boylarovo’dan gelen misafirler ve Süloğlu sakinleri güzel bir maç izledi.       […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp