Edirne Belediyesi Kışa Hazır

admin

Edirne Belediyesi, kışın yaşanması muhtemel sorunları en aza indirmek ve vatandaşların olumsuz hava şartlarından en az şekilde etkilenmesi adına kış hazırlıklarını tamamladı.  800 ton kaya tuzu, 15 ton gübre, 15 ton da solüsyon alımı yapan Edirne Belediyesi, aldığı malzemeleri kentin 3 ayrı noktasına depoladı.

Kışın olumsuz şartlarından Edirne halkının en az etkilenmesi için harekete geçen Edirne Belediyesi kar ve buzlanmada kullanılmak üzere 800 ton kaya tuzu alımı yaptı. Park, bahçe ve kaldırımlarda kullanılmak için 15 ton granürlü üre gübresi, tarihi köprülerde kullanılmak üzere de 15 ton solüsyon alımı da gerçekleştiren Edirne Belediyesi, olumsuz hava şartlarında kullanılacak olan bu malzemeleri ise kentin 3 farklı noktasına depoladı.

800 ton kaya tuzunun bir kısmının da okullara dağıtılacağını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, olumsuz hava koşullarında yaşanması muhtemel tüm olaylara karşı gereken tüm önlemleri aldıklarını söyledi. Kışın karda ve buzda mücadele edecek olan ekiplerin kullanacakları araç ve ekipmanlar hakkında da bilgi veren Gürkan, “Bıçaklı-tuz atmalı bir adet kamyon ile yine aynı özelliklere sahip olan 2 adet traktör, tuz atmalı 4 adet traktör, 4 adet kepçe, 3 adet bıçaklı kepçe, 2 adet greyder ve tuz taşıyıcı 4 kamyon olmak üzere toplamda 20 adet aracımızla kar yağışı ve don olaylarında vatandaşların yaşamlarını ve trafik akaşını kolaylaştırmak adına çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kış için tüm hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

 

 143 total views,  2 views today

Next Post

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Okullarda inceleme yaptı

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Edirne I. Murat Anadolu Lisesi ve Edirne Mimar Sinan Ortaokulunda İncelemelerde Bulundu. İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, okul ziyaretleri kapsamında Edirne 1. Murat Anadolu Lisesi ve Edirne Mimar Sinan Ortaokulunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.   Okul yöneticilerinden okulları hakkında bilgiler alan İl Millî […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp