Edirne Belediyesi Kurtdereli güreşleri’nde

admin

Edirne Belediyesi Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan için düzenlenen 37. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’nde; Karesi Belediyesi’ni yalnız bırakmadı. Edirne Belediyesi Güreş Kulübü’nün sporcusu olan Doğuş Pınar, Teşvik-1 boyda ikinci olurken Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Hakan İşcan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan adına Başaltında dereceye giren pehlivanlara ödüllerini takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden sonra düzenlenen en büyük yağlı güreş organizasyonlarından biri olan Kurtdereli Güreşleri’nin 37’ncisi gerçekleştirildi.

Edirne Belediyesi, Karesi Belediyesi’ni bu önemli organizasyonda yalnız bırakmadı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, Edirne Belediye Meclis Üyesi Hakan Giyik, Edirne Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü İbrahim Doğan, Edirne Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Selim Bilginkaya Kurtdereli Güreşleri’ne katıldı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ve AKP Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ile birlikte Başaltında birinci olan Süleyman Başar, İkinci olan Furkan Durmuş Altın ile Başaltı üçüncüleri Tolga Turan ve Mustafa Yenisancak’a ödüllerini takdim etti.

Edirne Belediyesi Güreş Kulübü’nün sporcusu Doğuş Pınar ise önemli bir başarıya imza attı. Teşvik-1 Boy’da güreşen Pınar, ikincilik kürsüsünün de sahibi oldu.

Kurtdere Er Meydanı’nda gerçekleştirilen güreşlerde Ali Gürbüz’ü finalde yenen Orhan Okulu Başpehlivan oldu. Üst üste 3 kez Kurtdereli Güreşleri’nin başpehlivanı olan Orhan Okulu, altın kemerin de ebedi sahibi oldu.

 211 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Çiftçiler derneği kuruldu

Yeni kurulan Veteriner hekim ve ziraat mühendislerinden oluşan  dernek kurucuları yaptıkları açıklamada, “Bizler; Edirne Merkez ve İlçelerine bağlı köylerde çiftçilik ve hayvancılık ile uğraşan, Çiftçi, Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendisi gençleriz. Son yıllarda ülkemizde, köyden kente doğru artan göçün bir sonucu olarak, işlenmeyen topraklar artmış, hayvan varlığı azalmış, birçok tarım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp