Edirne Belediyesi, Onların Her Zaman Yanında

admin

Edirne Belediye Başkanlığı’nın bünyesinde görev yapan ekipler, kar ve soğuk havada yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için gıda desteğine devam etti. Ekipler, sokak hayvanlarını 15 ayrı bölgede 300 kilo mamayla besledi.

                Kentte etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle belediye ekipleri alarma geçti. Edirne’de merkezde yaşayan tüm canlıların kar yağışı ve soğuk havadan en az etkilenmesi için çalışmalarını yürüten ekipler; gece boyunca yolların açık kalması için mücadele etti. Belediye ekipleri, can dostlarımızı da yalnız bırakmadı. Kar yağışının etkili olmasıyla birlikte sokaklara dağılan Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan personel, soğuk hava ve kar yağışının altında yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarına sevgiyle elini uzattı. Ekipler, can dostlarımız için gıda takviyesine bugün de devam etti ve sokak hayvanları 15 ayrı noktada toplamda 300 kilo mama ile beslendi. Belediye ekipleri, gıda desteğinin yanı sıra kar altında üşüyen sadık dostlarımızla uzun süre ilgilenerek, şevkat da gösterdi. 

                Edirne Belediyesi’nin sokak hayvanlarının her zaman yanlarında olduklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sokak hayvanlarına yönelik gıda takviyesinin devam edeceğini söyledi.

 

 

 101 total views,  2 views today

Next Post

Edirne UMKE “Zeytin Dalı” Harekâtına Destek Olmak Amacıyla Kilis’te

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye sınırları içerisinde yürütülen “Zeytin Dalı” sınır ötesi harekâtına destek olmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından Suriye sınır hattı boyunca ülkemiz sınırları içerisinde Seyyar Sınır Sahra Hastaneleri kurularak 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunulmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Kilis, Şanlıurfa-Ceylanpınar ve Nusaybin Sahra Hastanelerinde görev alan İl Sağlık Müdürlüğüne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp