Edirne Belediyesi Pehlivanları Kırkpınar’a Hazır

admin

Edirne Belediyesi Güreş Takımı Pehlivanları; hafta sonu düzenlenen Tekirdağ Kapaklı Güreşleri ve İstanbul Sultangazi Güreşleri’ne katılarak hem Edirne Belediyesi’ni hem de Edirne’yi başarı ile temsil ettiler.

Edirne Belediyesi Güreş Takımı; 30 Haziran Cumartesi Günü Tekirdağ Kapaklı Güreşleri’nde ve 1 Temmuz Pazar Günü İstanbul Sultangazi Güreşleri’nde büyük başarı gösterdiler. Tekirdağ’ın Kapaklı İlçesi’nde gerçekleştirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kapaklı Yağlı Güreşleri’ne Türkiye’nin farklı bölgelerinden yüzlerce güreşçi katıldı. Edirne Belediyesi Güreş takımı da güreşlere katılarak farklı boylarda birçok derecelere imza attı. Edirne Belediyesi Pehlivanları’nın güreşlerde aldıkları dereceler ise şöyle sıralandı: Minik 2 Boyu’nda

Kadir Karabıyıklardan 2.’lik madalyasını alırken; Teşvik 1 Boyu’nda Arda Bati 1.’lik, Caner Yaykın ise 2.’lik madalyasının sahibi oldu. Ayak Boyu’nda Mert Ertan 3. olurken, Minik 1 Boyu’nda Yunus Yaykın 3., Tozkoparan Boyu’nda Doğuş Pınarbaşı 1.’lik kürsüsüne yükseldi.

İstanbul Sultangazi Belediyesi’nin bu yıl 8’incisini düzenlediği Sultangazi Belediyesi Yağlı Güreşleri’ne de Edirne Belediyesi’ni ve Edirne’yi temsilen katılan Edirne Belediyesi Güreş Takımı; burada da farklı boylarda farklı dereceler elde etti. Güreşlere katılan Edirne Belediyesi Güreşçileri’nin aldıkları başarılar şöyle sıralandı: Minik 2 Boyu’nda Kadir Karabıyıklardan 2., Teşvik 1 Boyu’nda Caner Yaykın 1. ve Arda Bati 2.’lik madalyasının sahibi oldu. Teşvik 1 Boyu’nda Tahir Çiftçi 3. olurken, Tozkoparan Boyu’nda Doğuş Pınarbaşı 3. oldu. Ayak Boyu’nda ise Emre Ertan ve Mert Ertan 3.’lük kürsüsünü paylaştılar.

Edirne Belediyesi Güreş Takımı Antrenörü Talat Çelik yaptığı açıklamada şunları kaydetti; ”Edirne Belediyesi Güreş Takımı olarak yoğun bir sezonun ve yoğun bir çalışma temposunun içerisindeyiz. Yaklaşık 8 aydan beri yorulmadan, dur durak vermeden gece gündüz çalışıyoruz. Bizlere maddi ve manevi olarak birçok imkan sağlayan ve desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen başta belediye başkanımız Recep Gürkan olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Aldığımız bu dereceler ve madalyalar gösteriyor ki Edirne Belediyesi’nin küçük aslanları; 657’nci Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne hazır”.

 90 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Yağlı Güreşleri Canlı Yayınla Dmax'te!

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri 13, 14 ve 15 Temmuz’da canlı yayınla DMAX ekranlarında olacak. Kırkpınar Er Meydanı’na gelemeyen güreşseverler yağlı güreşlerin olimpiyatı, nirvanası olarak nitelendirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni canlı yayında izleme imkanına sahip olacak. Dünyanın en eski spor dallarından biri olan ve 2010 yılında UNESCO’nun İnsanlığın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp