EDİRNE BELEDİYESİ TÜM-SEL-SEN İLE SÖZLEŞME İMZALADI

admin

AW000627

Edirne Belediyesi’nde görev yapan 306 memura brüt 300’er TL yardım parası verilmesini kapsayan sözleşme, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Vicdan Baykara tarafından imzalandı.
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Vicdan Baykara  Belediye Nikah  salonunda ortaklaşa bir basın toplantısı düzenleyerek Edirne Belediyesi’ndeki 306 memura verilecek olan 150’şer TL yardım parasının 300 TL’ye çıkarıldığını açıkladı. Edirne Belediyesi Nikâh Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Başkan Sedefçi, “Bizim tek isteğimiz Edirne Belediyesi’nin çalışanlarını mutlu edebilmek” dedi.
SEDEFÇİ” MEMURLARIMIZ ÖZVERİ İLE GÖREV YAPIYOR”
İmza töreni öncesinde  açıklama yapan  Sedefçi, Edirne Belediyesi olarak Tüm Bel-Sen ile özel bir anlaşmaya vardıklarını ifade ederek, “Memurlarımız bizim elimiz kolumuz, her şeyimiz. Benim işçim, memurum, teknisyenim, olmazsa ben hiçbir şey değilim. Tek başına bir Hamdi Sedefçinin bir şey olmadığını gayet iyi biliyorum. Biz sunum yapan insanlarız. Mutfakta emek veren, alın teri döken benim işçilerim memurlarımdır. 19 yıldır onlara ağabeylik yapmaktan mutluluk duyuyorum.  Bugüne kadar bazen güldük bazen üzüldük sonunda  bugünlere kadar geldik.

150 LİRALIK YARDIMI 300 LİRAYA ÇIKARDIK

Burada yapacağımız anlaşmamızda memurlarımıza 150 TL yardım söz konusuydu. Bu yardımı 300 TL’ye çıkardık. Onlara ne versek azdır. Bu şartlar altında en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bizim tek isteğimiz Edirne Belediyesi’nin çalışanlarını mutlu edebilmek, bu zammı iyi günlerde harcamanızı   toplu sözleşmenin memurlarınıza hayırlı olmasını  dilerim ” dedi.
Toplantıda konuşan Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Vicdan Baykara ise, Hamdi Sedefçi’nin Edirne’de çok önemli projelere imza atan bir Belediye Başkanı olduğunu ifade etti. Sedefçi’nin emeğe ve emekçiye bakışını takdir ettiğini belirten Baykara, “Ben, Genel Merkezim ve sendikalı arkadaşlarım adına huzurunuzda  kendisine teşekkür ediyorum. Umarım önümüzdeki dönemlerde bu toplu sözleşme farklarımız daha rahatlatıcı bir seviyeye çıkar” dedi.
Konuşmaların ardından Sedefçi ve Baykara, Edirne Belediyesi’nde çalışan 306 memura  brüt 300’er TL yardım parasını kapsayan  toplu sözleşmeyi imzaladı.  Belediye Başkanı Sedefçi ile  Tüm Bel Sen Genel Başkanı Baykara  daha sonra memurlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 222 total views,  2 views today

Next Post

BAKAN Şahin Edirne’de bir dizi temaslarda bulundu

 223 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber MerkeziBufferemailFacebook0TwitterPinterest0LinkedinPrint
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp