Edirne Belediyesi’nde Yemin Töreni düzenlendi

admin

Edirne Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışan ve kanun değişikliği ile 657 sayılı kanun hükmüne göre devlet memurluğuna atamaları yapılan 27 kişi için yemin töreni düzenlendi.

edirne belediyesi-çalışanlar-yemin-töreni

6495 sayılı kanunun 9.maddesinde yapılan değişiklik ile, 657 sayılı devlet memurları kanununa eklenen 41.madde hükmü gereğince atamaları yapılan 27 kişinin memurluğa geçiş süreci tamamlandı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Nihan Akdere’nin makamında gerçekleşen törende, 27 kişi Anayasanın temel ilkelerine dayanan milli, demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilerek, bunları davranış halinde göstereceğine dair yemin etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Nihan Akdere, yemin törenine katılan herkesi tek tek tebrik ederek, “Hepinizin görevlerini layığı ile yapacağına inancım tamdır. İş yaşamınız boyunca devletinize, milletinize ve çalıştığınız kuruma karşı görev ve sorumluluklarınızın bilincince olarak, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyip koruyup kollayıp, çalışacağınızı düşünüyorum. İş sorumluluklarınızda tarafsız ve eşitlik ilkesinden sapmadan görevinizi yerine getirmenizi diliyor, başarılar diliyorum.” dedi.

 168 total views,  2 views today

Next Post

BALKANLARA BİR DOSTLUK ELİ DAHA UZANDI

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Merkezi Edirne’de olan ülkeler arasındaki dostluğu arttırmak amacıyla TÜRK-YUNAN-BULGAR DOSLUK GRUBU DERNEĞİ açıldı. Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacıyla kurulan TÜRK-YUNAN-BULGAR DOSLUK GRUBU DERNEĞİ aynı zamanda ülkeler arası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp