Edirne Belediyesi’nden akülü araba bağışı

admin

Edirne Belediyesi'nden akülü araba bağışı (1)

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesinde düzenlenen törele 64 yaşında engelli Muzaffer Çetinkaya ile 19 yaşında Derya Akçay’a akülü engelli arabası verildi. Akulü arabalarına kavuşan Çetinkaya duygularını şöyle dile getirdi. Aracı sağlayanlara dua ettiğini belirterek üç yıl önce ayağının kesildiğini başka bir araç kullandığını arızalandığı için tekrar talepte bulunduğunu söyledi.  Engelli olduğumuz için bir yere gidemiyoruz bir yerden alışveriş yapamıyoruz. Ben işyerimde çalışıyor bardak tabak taşıyorum.   Arabam olmadığı zaman bir yerim kırılacak diye aylarca dışarı çıkamadım. Sokağa çıkmaya hasret kaldım şimdi sokağa çıkabileceğim” dedi.  Diğer araba ihtiyaçlısı Derya Akçay ise belediye Başkanı Recep Gürkan’dan araba istediğini bu talebinin yerine getirildiği için çok sevinçli olduğunu belirtti. Amacım dışarıda gezmekti bundan sonra rahatlıkla gezebileceğim “ dedi.

Edirne Belediyesi'nden akülü araba bağışı (3)

 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı Recep Gürkan engellilerin bu imkâna kavuşmalarının kendisini de mutlu ettiğini belirterek;  “çağdaş bir kent engellilerin tek başına işlerini görebilmeleri ile ölçülmektedir. Edirne miz henüz çağdaş bir kent olamadı. Aslında dünyada da böyle bir kent yok. Bizim hedefimiz Edirne’yi çağdaş kent yapmak bu yönde durup dinlenmeden çalışıyoruz. Bilindiği gibi iki hafta önce Mimarlık Fakültesiyle bir Atölye çalışması yaptık. Bunun sonuçları bize gelecek. Kentin ana caddelerinde mimarlık öğrencileri engellerin kaldırılmasıyla ilgili yaptığı çalışmaları bize getirecekler biz de bunları uygulamaya dönüştüreceğiz. Engelli insanlarımız için daha rahat rampalar, kaldırım ve yürüyüş yolları gibi yerleri yeniden düzenleyeceğiz. Bunlar aşılabilecek şeyler. Biz bunları peyder pey gerçekleştireceğiz. Engeller aşılır yeter ki yüreklerde engel olmasın. Biz Edirne’de önce yüreklerdeki engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Engelli bir babanın evladı olarak engellilerin durumunu biliyorum. Bir ailede engellinin bulunması o aileyi nasıl etkiler. Bunu en iyi bilenlerden biriyim. Babam bacakları kesildikten sonra 22yıl yaşamıştı. Biz de yaşamımızı ona göre düzenledik. Bu görev kolay değil, fakat imkânsız da değildir. Bugün iki arkadaşımız engelli aracına kavuştukları için çok mutlular. Biz de onların mutluluğunu paylaşıyoruz. Hayırlı olsun güle güle kullanın” diyorum” diye konuştu.

Edirne Belediyesi'nden akülü araba bağışı (2)

 11 total views,  2 views today

Next Post

Her an başınıza bir şey düşebilir

Edirne merkez özellikle Eski İstanbul yolu Kaleiçi semtimde bulunan yıkılmaya yüz tutmuş evlerin enkazları buradan geçen insanlar için hayati tehlike oluşturuyor. Harabe halinde evlerin çevresi insanların geçişini engelleyecek şekilde koruma altında olmadığı için bu semtten geçen insanların başına her an inşaattan şey düşebilir. Bu duruma dikkat çekmek istediklerini belirten mahalle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp