Edirne Belediyesi’nden aşure ikramı

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Muharrem Aynı nedeniyle Saraçlar Caddesi’nde aşure ikramında bulundu.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Edirne Halkı’na 10 bin adet aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Edirne’nin en işlek caddesi olan Saraçlar Caddesi’nde Edirne Cem Evi Dedesi Mustafa Çetin ile birlikte vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Muharrem Ayı’nın önemli bir ay olduğunu ifade eden Başkan Gürkan, “Muharrem ayı nedeniyle Edirne Cem Evi ile birlikte Edirne Halkı’na aşure ikramında bulunuyoruz. Ayrıca muharrem ayında tutulan oruçların kabul olmasını diliyorum. İnşallah dünya bir daha Hz. Hüseyin gibi Kerbela vakasını bir daha yaşamaz” dedi.

Edirne Cem Dedesi Mustafa Çetin de “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da katılımıyla Edirne Cem Evi’nde Saat: 14.00’te aşure ikramımız var. Tüm dostlarımızı bekliyoruz. Elimizden geldiği kadar Muharrem Ayı orucunu tutmaya çalışıyoruz. Düğünlere, derneklere gitmiyoruz. Eğlenceleri yerlere gitmeyerek, yasımızı tutmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Gürkan’ın ikram ettiği aşurelerden alan vatandaşlar da Başkan Gürkan’a, Edirne Belediyesi’ne ve Cem Evi’ne teşekkür etti.

 204 total views,  2 views today

Next Post

ETSO, Edirne gıda sektörünü Hindistan alım heyetine dahil etti

Hindistan Başkonsolosu Azar A.H. Khan ve Konsolos Yardımcısı Amar Singh Mart ayında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Meclis Başkanı Mehmet Eren ile görüştü. Gerçekleşen görüşmede özellikle gıda ürünleri ve gıda işleme konusunda istişarelerde bulunuldu. Hindistan Başkonsolosu Azar A.H. Khan’ın Hindistan’daki gıda sektörünün Türkiye ile oldukça uyum sağlayarak verimli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp