Edirne Belediyesi’nden bir ilk daha…

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen 1.Eğitim ve Kültür Festivali’nin heyecanı başladı.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Belediye Başkanlığı olarak organize ettikleri 1.Eğitim ve Kültür Festivali’nin hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Edirne’de bir ilki daha gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Edirne Belediyesi, ülkemizin hazine sandığı niteliğindeki ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış Anıt Kent Edirne’de sanat ve sanatçılara hak ettikleri değeri düzenlediği festivaller, şenlikler, fuarlar ve konferanslarla göstermektedir.

Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Edirne Kitap Fuarı ile halkımızı ünlü yazarlarla ve kitapevleriyle bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadık.

Ve yine Edirne Belediyesi olarak, I.Eğitim ve Kültür Festivali düzenlemenin heyecanı içerisindeyiz. Geleneksel hale getireceğimiz I.Eğitim ve Kültür Festivalimizde ülkemizin tanınmış düşünür ve yazarlarını Edirne’de ağırlayacak olmanın gururu içerisindeyiz.” dedi.

24-25-26 Kasım 2012 tarihlerinde gerçekleşecek olan 1.Eğitim ve Kültür Festivali’nin onur konuğu olarak Türk Hukuk Kurumu Başkanı Sabih Kanadoğlu katılacağının altını çizen Sedefçi, “Eğitim ve Kültür Festivali adı altında ülkemiz için bir değer niteliğinde olan Sabih Kanadoğlu ve ülkemizin tanınmış düşünür ve yazarlarını Edirne halkımızla

 

 

buluşturacağız. Ve tabi ki festivalimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü ile 25 Kasım Edirne’mizin Düşman İşgali’nden Kurtuluş Günü’ne denk gelmesi, bu iki özel günü festivalimizle birlikte birleştirerek daha da coşku ve gurur içinde kutlamamıza vesile olacaktır.

Ve festivalimizin gerçekleşeceği 3 gün içerisinde çeşitli konferans ve panellerin yanı sıra, ülkemizin en iyi sesleri arasında yer alan Zülfü Livaneli ve Suzan Kardeş’te Edirne halkımıza konser verecektir.

Anıt Kent Edirne’mizin daha da güzel günlere kavuşması için Edirne Belediyesi olarak çalışmalarımızın devam edeceğini belirtmekle birlikte; I.Eğitim ve Kültür Festivalimize tüm halkımızı bekliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 101 total views,  2 views today

Next Post

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hatırasına Biz Sahip Çıkıyoruz

Ak Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre,Gazi Mustafa Kemal’in hatırasını yaşatmak amacıyla, TİKA tarafından yürütülen proje, ”TİKA’ nın girişimleriyle Makedonya’nın Jupa Belediyesi’ne bağlı Kocacık köyünde Gazi Mustafa Kemal’in babası Ali Rıza Efendi’nin doğduğu ve yaşadığı evin yerini ve kalıntıları tespit edildiğe belirtilerek “ Yapılan çalışmalar neticesinde köyde Ali Rıza Efendi’ye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp