Edirne Belediyesinden Giyim Yardımı

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından, maddi durumu yerinde olmayan ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımı yapıldı.

         Maddi durumu yetersiz olan öğrencilere yardımcı olmanın çok büyük bir huzur kaynağı olduğunu ve Belediye’nin sosyal sorumluluklarının başında da eğitim gören öğrencilere destek olmak olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Edirne’deki okullarda tespit ettiğimiz yardıma muhtaç öğrencilerin öncelikle mont ve kışlık ayakkabıya ihtiyaçları vardı. Edirne Belediyesi olarak da, kış şartlarına uygun giyim-kuşam sıkıntısı çekmemeleri için kışlık mont ve bot yardımında bulunduk. Şehrimizde yardıma muhtaç birçok öğrenci var ve Edirne Belediyesi olarak eğitimle ilgili olarak öğrencilerimize ailelerinin yetemediği konularda destek olmak için elimizden geldiği kadar yardımları ulaştırmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir, onlara yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır.” dedi.

         Başkan Sedefçi,Edirne Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan 405 çift kışlık bot ve 213 adet mont yardımlarının Karaağaç Yatılı Bölge Ortaokulu, Hacı İlbey İlköğretim Okulu, Mithatpaşa İlköğretim Okulu, Meriç İlköğretim Okulu, Yusuf Hoca İlköğretim Okulu, Mustafa Necati İlköğretim Okulu, Ferah İlköğretim Okulu, 50. Yıl İlköğretim Okulu, Faika Raika Şahika Erkurt Kardeşler İlköğretim Okulu ve İş Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu müdürlüklerine ve Edirne Süpürgeciler Mahallesi Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkınma Derneği’ne teslim edildiğini belirtti.

 206 total views,  2 views today

Next Post

ETSO, RYS Hotele Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz  ilimizde inşaatı tamamlanarak  hizmete başlayan  RYS Hotel’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, RYS Hotel sahibi Murat Tuzcu ile görüştüler.   Her taşının altında tarih yattığını  ve coğrafi konum itibariylede  her dönemde  önemli bir kent olma özelliğini koruyan  ilimizin, turizm kenti  olma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp