Edirne Belediyesi’nden İki Yeni Proje

admin

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu Edirne Belediyesinin bu yıl iki önemli projesinin bulunduğunu belirterek şunları kaydetti; “iki projemizden birincisi 65 yaş üstü Edirne’de yaşayan insanlarımızın hayata daha iyi katılmaları hizmetlerden yararlanmaları için çok ciddi bir proje yapıyoruz.

ertuğrul_tanrıkulu

YAŞLILARIMIZIN HAYATA BAĞLILIĞINI SAĞLAYACAĞIZ

Burada 65 yaşı ve üstü vatandaşlarımızın ilk önce tespitini yapıyoruz. Muhtarlarımız tarafından mahallelerde yapılacak bu tespitten sonra, Belediyemizin imkânları çerçevesinde yaşlı insanlarımız için hukuk desteği olsun, ihtiyaçlarının karşılanması noktasında olsun, Edirne belediyemiz yaşlıların yanında olduğunu kanıtlayacak bir projeyi başlatmış bulunuyoruz. Biz mahalle muhtarlarımızla birlikte mahallelerdeki 65 yaş üzerin vatandaşlarımızı belirleyip kendilerine insani desteği sağlayacağız. Bu insanlarımıza Edirne turu attıracağız, nehir kenarında kendilerine ikramlarımız olacak, müzelerimizi dolaştıracağız Yaşlı büyüklerimizin böylece hayata katılmalarını hayatı sevmelerini sağlayacağız. İnsanlarımıza yaşlılığında kıymet vermek, ülkenin geleceğine kıymet vermek demektir. Belediye başkanımızın isteği doğrultusunda çalışmalarımız devam edecektir.

2014 yılında gerçekleştireceğimiz ikinci projemiz de Edirne belediyesinde ilk yardım acil kurs merkezi açacağız. Böylece Edirne’de yaşayan halkın da sertifikalı bilimsel yardım eğitimine ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.

Bu konuda bilimsel ve yeterli eğitim vermek için bir kurs merkezi açılması konusunda gerekli başvuru yapıp kurs verecek nitelikte ekibi oluşturduktan sonra bu ilk yardım kurslarını vereceğiz. Bilindiği gibi Türkiye’de her on çalışandan birine işyerlerinde ilk yardım kursunun verilme zorunluluğu var. Bunun dışında halka yaşayan insanlarımıza da İlk yardım eğitim kursunu vereceğiz.

Değer yandan özellikle son günlerde yoğunlaşan bu sisli havalarda yeni bir grip virüsü ile karşı karşıyayız.

ELLERİNİ YIKA SAĞLIKLI KAL

Bu konuda benim bir doktor olarak birinci önerim ellerimizi yıkayalım: Bütün sağlığımızla ilgili şeyler %30 oranında ellerimizden geçer. Onun için halkımıza şunu öneririm ellerini yıka sağlıklı kal. O nedenle halkımız el yıkamasına çok önem vermeli. Bugünlerde, her zamankinden daha fazla ellerini yıkasın hapşırırken de ağzını dirseği ile kapatsın. Elini her öksürüğün ardından yıkasın ki mikropları başka yere bulaştırmayalım.

BOL BOL SIVI VE MEYVE TÜKETELİM

Böyle sisli havalarda vücuttaki direnç azaldığı için bol bol sebze ve meyve tüketelim ve sıvı tüketelim. Sıvı tüketmek çok önemli. Bol bol su ve meyve suları içelim. Önemli olan hijyen kurallarına daha dikkatli olmalıyız. Bu arada hastalığın başkalarına bulaşmaması için yerlere tükürenleri uyarmalıyız. Bu hastalık döneminde kucaklaşmak öpüşmek sağlığımız için tehlikeli bir süre öpüşmeyelim.

 92 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan; "Tarım arazilerinin madencilik faaliyetlerine açılmasının nedenlerini sordu"

Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yanıtlaması istemiyle vermiş olduğu soru önergesinde Tarım arazilerinin madencilik faaliyetlerine açılmasının nedenlerini sordu. Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN ayrıca şu açıklamalarda bulundu; Anayasa‘nın 168. maddesi uyarınca, tabiî servet ve kaynaklarla ilgili gerçek ve tüzel kişilerin uyması gereken usul ve esasların yasayla düzenlenmesi zorunlu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp