Edirne Belediyesi’nden işaret dili korosu

admin

Edirne Belediye Başkanlığı ilklere imza atmaya devam ediyor.

Edirne Belediye Başkanlığı ve Edirne İşitme Engelliler Derneği işbirliği ile, ‘Engel yalnızca kalptedir’ sloganından yola çıkarak, İşitme Engelliler Korosu oluşturuluyor.

Edirne Belediyesi’nden işaret dili korosu  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerimizde engellilerimize ve kadınlarımıza öncelik vermeye çalışmaktayız. Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama daha çok adapte olmalarını sağlamak amacıyla bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Projelerimiz hızla devam ediyor.

BELEDİYE OLARAK SOSYAL PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK

Edirne Belediyesi olarak, İşitme Engelliler Derneği’mizin önerisi ile birlikte kentimizde İşitme Engelliler Korosu kurmak için karar aldık. Çalışmalarımıza en kısa sürede başlayarak, bu çok önemli projeyi hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

Edirne Belediyesi’nden işaret dili korosu  (3)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İşitme Engelliler Korosu’nun yanı sıra Edirne Belediyesi’nde bir ilke daha imza atarak, Edirne Belediyesi’nde vatandaşla birebir iletişim halinde olan birimlerde çalışan personele işitme dili eğitimlerine başlayacaklarını bildirdi.

ENGELLİLERLE DE İLETİŞİMİ SAĞLADIK 

Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak vatandaşlarımızın tümüne en iyi hizmeti vermeyi hedefledik. Bu amaçla da, işitme engelli vatandaşlarımızla personelimizin daha rahat iletişim kurabilmelerini sağlamak, işitme engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ivedilikle çözüm bulabilmek için personelimize işitme dili eğitimleri vermeye başlayacağız.” dedi.

Edirne Belediyesi’nden işaret dili korosu  (2)

 183 total views,  2 views today

Next Post

Vergi Dairesi Başkanlığı’ndan Borsa'ya ziyaret

Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, beraberinde Gelir İdaresi Grup Müdürü Hasan Ahmet Erdal, Kırkpınar V.D. Müdürü Behzat Er, Arda V.D. Müdürü Süreyya Koçaslan, Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü İlhan Işık, İdari ve Mali İşler Müdürü Halil Kılıçaslan ile birlikte, Vergi Haftası etkinlikleri dolayısıyla Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Ziyaret […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp