Edirne Belediyesi’nden kar mesaisi

admin

Meteoroloji Müdürlüğü’nün uyarılarını dikkate alan Edirne Belediye ekipleri, dün gece kar mesaisi yaptı. Gece 03.00 sıralarında başlayan kar yağışının kenti olumsuz etkilememesi için 12 ayrı ekip tuzlama çalışmalarını sürdürerek, özellikle ana arterlerin açık kalmasını sağladı.

26 Şubat Pazartesi günü başlayan ve kısa sürede kenti beyaza bürüyen kar yağışı; yaklaşık bir günlük aranın ardından dün gece tekrar başladı. Meteoroloji Müdürlüğü’nün uyarılarını dikkate alan Edirne Belediyesi, dün gece kar mesaisi yaptı. Gece boyunca çeşitli önemler alan belediye ekipleri Saat: 03.00’de başlayan kar yağışıyla birlikte de tuzlama çalışmalarına başladı. 12 ayrı ekip 12 ayrı bölgede tuzlama çalışmalarını gerçekleştirdi.

Edirne Belediyesi, kenti etkisi altına alan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı oluşabilecek olumsuzlukları en eza indirilebilmek adına çalışmalarına 12 ayrı ekiple gece boyunca devam eti. Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli toplamda 100 personel çalışmalarını 4 bobcat, kar küreme ekipmanlı bir greyder, 2 kepçe, kar küremeli 4 yükleyici, 7 kamyon, 4 traktör ile sürdürdü. Gece boyunca 200 ton tuz ile tarihi köprüler, tarihi yollar ve kavşaklar için de 10 bin litre solüsyon; ayrıca trafiğe kapalı alanların ve kaldırımlarda da 1 ton granürlü gübre kullandı.

Edirne Belediyesi yetkilileri, tüm ana arterlerin trafiğe açık olduğunu, ara yolların ise yüzde 75’nde ulaşımın sağlandığını belirtti. Öte yandan yetkililer, araçlarında gerekli tedbirleri almamış olanları trafiğe çıkmamaları konusunda uyarırken, vatandaşların toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istedi.

Yetkililer, depolarda yeteri miktarda tuz, solüsyon ve granürlü gübrenin mevcut olduğunu ve önümüzdeki günlerde de buzlanma ihtimaline karşı nöbetçi ekiplerin görev gece boyunca görev yapacağını söyledi.

 

 

 

 69 total views,  2 views today

Next Post

Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Kapsamında Toplantı Gerçekleştirildi

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele  İl Eylem Planı Hazırlamak kapsamında Edirne ili geneli Kadın Hizmetleri alanında çalışan kuruluşlar arası teknik kurul toplantısı gerçekleştirildi. Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Edirne Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görevli Psikolog Ayla […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp