EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN KARLA MÜCADELE

admin

Edirne Belediyesi, kenti etkisi altına alan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı oluşabilecek olumsuzlukları en aza indirilebilmek ve ulaşımdaki aksamaların önüne geçebilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Edirne’de dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken kenti beyaza bürüdü. Kar yağışı gece boyunca devam ederken, Edirne Belediyesi’nin karla mücadele için kurduğu ekiplerle kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi. Ekipler çalışmalarını ilk etapta hastane yolları, ana arterlerde ve dik yokuşlarda yoğunlaştırdı.

Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli toplamda 110 personelin görev aldığı karla mücadele çalışmaları; kar yağışı ve buzlanma etkisini gösterene kadar 7/24 esası ile yürütülecek. Dün gece itibariyle başlanan karla mücadele çalışmalarında ise 10 ton sıvı buz çözücü, 250 ton tuz kullanıldı.

Edirne Belediyesi karla mücadele çalışmalarını 26 ayrı araçla sürdürüyor. 

 1,292 total views,  68 views today

Next Post

Edirne'de Sınır Kapılarında bekleyen Tır Şoförlerine AFAD'tan Kumanya Yardımı

Edirne’de il genelinde etkili olan Kar yağışıyla mücadele çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Ulaşımın aksamaması için Edirne İl Özel İdaresine bağlı Kar küreme ve Tuzlama araçları kesintisiz olarak çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan yoğun kar yağışı nedeniyle Sınır Kapılarında bekleme yapan Tır sürücülerine AFAD Edirne Ekipleri tarafından Kumanya yardımı yapıldı.  1,293 total […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp