Edirne Belediyesinden Kitap ve Oyuncak Evi

admin

Edirne Belediye Başkanlığı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Edirne halkının evlerinde veya iş yerlerinde ihtiyaç fazlası kitapların, diğer kitap okurlarına; oyuncaklarında oyuncaksız çocuklara ulaşmasını sağlamak amacıyla “Kitap ve Oyuncak Evi” yaptırdı.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Edirne Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerimizle sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. “Kitap ve Oyuncak Evi” projemiz ile de, Edirne halkının evlerinde veya işyerlerinde ihtiyaç fazlası bulunan kitap ve oyuncakların, yaptırılan “Kitap ve Oyuncak Evi”nde toplanarak, ihtiyaç sahibi kurum ve kuruluşlara ve/veya kişilere belge karşılığı sahip olmaları ve kullanmalarını sağlamayı amaçladık. Ayrıca, projemiz Edirne halkının her kesiminden kişilerin ellerinde bulunan her türlü eğitim kitabı, broşür, dergi ile roman, hikaye, şiir vb. edebiyat eserleri ile eğitim ve öğretim amaçlı tüm oyuncakları kapsamaktadır.” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Kitap ve Oyuncak Evi” sosyal sorumluluk projelerine Edirne Halkı’nın büyük katkıda bulunacağına inancının tam olduğunu ifade ederek, “Edirne’de çocuklarımıza kitabı sevdirmek, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, ekonomik nedenlerden dolayı çocuklarına oyuncak ve kitap ihtiyacını gideremeyen halkımızın bu ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile evlerinde kullanılmayan çocuk oyuncağı ve kitapları, belediye başkanlığımızca yaptırılarak Saraçlar Caddesi Postahane Binası yanına 16 Ocak 2013 gününden itibaren halkımızın hizmetine sunacağımız “Kitap ve Oyuncak Evi”ne getirmelerini bekliyoruz.” dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı olarak daima Edirne Halkı’na yararlı olabilecek projeler ürettiklerini belirten Sedefçi, “Kitap ve Oyuncak bölümlerinden oluşan Kitap ve Oyuncak Evi’, “1.30 en, 2.5 boy ve 2.70 yüksekliğinde, ısıya ve suya dayanıklı malzemeden yaptırılmış olup, Saraçlar Caddesi Postahane Binası yanında halkımızın hizmetinde olacaktır. ” dedi.ev (2)

 265 total views,  2 views today

Next Post

Bulgar Vali Dimitrov: Çocuklarınız Filibe’de Çok Mutlu

Edirne Valisi Hasan Duruer’e iade-i ziyarette bulunan Bulgaristan’ın Filibe Bölge Valisi Zdravko Dimitrov, Türk öğrencilerin Filibe’de çok iyi vakit geçirdiğini belirterek, “Çocuklarınız kendilerini Filibe’de çok mutlu hissediyor” dedi. Bulgaristan’ın Filibe Bölge Valisi Zdravko Dimitrov, Edirne Valisi Hasan Duruer’e iade-i ziyarette bulundu. Beraberindeki işadamlarıyla birlikte Vali Hasan Duruer’i makamında ziyaret eden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp