Edirne Belediyesi’nden Örnek Proje

admin

Edirne Belediyesi aile Danışma Merkezi gençlerin kötü alışkanlıklarından korunması yönünde, Edirne İl Emniyet KOM Şube Müdürlüğü ile ortak proje başlattı.

Edirne Belediyesi Basın Bürosundan yapılan açıklamada, Edirne Belediyesi Aile Danışma Merkezi tarafından, Edirne İl Emniyet KOM Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, öğrenciler, anne ve babaları ve toplumun tüm kesimini kapsayan gençlerin kötü alışkanlıklarından korunması ve madde bağımlılık ile mücadele konusunda mahallelerde bilgilendirme toplantılarına başladığı belirtildi.

Basın Bürosundan yapılan açıklamada, Çavuşbey Mahalle Kahvesi’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Edirne Belediyesi Evlilik ve Aile Danışma Birimi Psikolojik Danışmanı Esra Selvi, Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Burhan Selvi, Narkotik Şube Müdürlüğü’nden Ayşe Çınar ve EDROM yetkilisi Bahattin Ulusoy’un katıldığı ifade edildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Öğrenciler, anne ve babaları ve toplumun tüm kesimini kapsayan gençlerin kötü alışkanlıklarından korunması ve madde bağımlılık ile mücadele konusunda Edirne Belediye Başkanlığı Aile Danışmanlık Merkezi’nin desteği ile, Edirne İl Emniyet KOM Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, toplum bilincinin oluşturulması” hedefiyle ilimiz genelinde 01.03.2013 tarihi itibariyle “Cansuyu” isimli başlatılmış olup, 2013 yılı içerisinde projenin devamının sağlanması hedeflenmiştir. Bu kapsamda Edirne Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi’nin desteği ile, KOM Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, Cansuyu projesi faaliyetleri içerisinde aile seminerleri çalışmalarının mahalle kahvehanelerinde bilgilendirme toplantıları şeklinde yapılması planlanmaktadır.”

Plan kapsamında Çavuşbey Mahalle Kahvesinde gerçekleşen toplantıya, Çavuşbey mahalle halkı ilgi gösterdiği ifade edildi. Toplantıya katılan vatandaşların bu tür toplantıların hem aile büyükleri olarak kendilerinin hem de gençlerin üzerinde olumlu etkiler bırakabileceğini belirtirken, “Edirne Belediyesi ve Emniyet Teşkilatımız gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korunması yönünde bizlere yol gösterici oldular. Bu tür bilgilendirme toplantılarının daha sık gerçekleşmesini bekliyoruz. Ve özellikle toplantının mahallemizde gerçekleşmesi daha güzel.” dediler.AW000833

 112 total views,  2 views today

Next Post

TEZ KOOP İş KİPA İle Toplu Sözleşme İmzaladı

TEZ KOOP İŞ Genel Başkanı Osman Gürsu toplu sözleşme nedeniyle geldiği Edirne’de sendika çalışmaları ile ilgili olarak açıklama yaptı” Gürsu konuşmasında Türkiye’de emeğe saldırının yaşandığı bir dönem yaşadıklarını, işçilerin haklarına sahip çıkmaları gerektiğini söyledi. Gürsu daha sonra şunları kaydetti” TEZ KOOP İŞ’in Kiipa ile imzaladıkları toplu sözleşme nedeniyle Edirne’ye geldim. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp