EDİRNE BELEDİYESİNDEN SOKAK HAYVANLARINA YENİ BİR HİZMET

admin

Edirne Belediyesi Sokak hayvanları için sağlıklı ortam sunuyor. Bu amaçla Edirne Belediyesi Kedi Köpek Barınağında bulunan, soğuk havalarda üşüme tehlikesi olan hayvanlara, kalorifer ve çeşitli ısıtıcılar kullanılarak, hayvanlara sağlıklı ve sıcak bir ortam sağlanıyor.

ertuğrul_tanrıkulu

Edirne belediye ekiplerinin sokaklardan toplanan sahipsiz 300 kadar köpek ile 15 kedinin barındığı barındıkları ev hayvanlarının soğuk havadan etkilenmemesi için Edirne belediyesince gerekli önlemler alındı. Barınaktaki hayvanlar modern yöntemler kullanılarak ısıtılıyor ve daha rahat yaşamaları sağlanıyor.

Hayvan Barınağındaki kediler için elektrikli ısıtıcıların köpekler için de kaloriferli ortamın sağlandığı hayvan barınağında sokak hayvanlarına veterinerli hizmetleri de veriliyor.

Hayvanlı için modern bir ameliyathanenin bulunduğu barınma evinde Sokak hayvanlarının hastalıkları tedavi ediliyor ve hayvanlar kısırlaştırılıyor. Daha sonra ise küpe takılarak doğal ortamına bırakılıyor. Edirne belediyesince düzenlenen sahiplenme günlerinde hayvan almak isteyenlere ücretsiz olarak kedi köpek veriliyor.

HAYVANLAR İÇİN SAĞLIKLI ORTAM

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan, Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Ertuğrul Tanrıkulu, masraflı bir iş olmasına karşı, Edirne belediyesince hayvan barınağında bulunan hayvanlar için en sağlıklı ortamın sağlandığını, belediye olarak sokak hayvanlarına büyük değer verdiklerini, çağdaş ve medeni olmanın bir yolunun da hayvan sevgisi ile ölçüldüğünü belirterek; “ Edirne belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz modern hayvan barınağında sokak hayvanları için en modern hizmeti sunuyoruz.

Onlara gerekli sağlık hizmetlerini veriyoruz. Beslenmelerini sağlıyoruz. Aşıları yapılarak doğal ortamına salınan hayvanlar insanlarımız açısından da tehlike oluşturmuyor. Hayvanları sevmeyenin insanları da sevemeyeceği inancı ile soka hayvanlarımıza gereken özeni gösteriyoruz. Bu da Edirne Belediyesinin ayrı ve özel bir hizmeti oluyor” dedi

 117 total views,  2 views today

Next Post

Günşen EDESOB’u Ziyaret Etti.

30.Mart.2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Ahmet Günşen, AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve ve beraberlerindeki heyet EDESOB’u ziyaret etti. Ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey Kılıç, Edirne İnşaat Sanatkarları Odası Başkanı Mehmet Özkan, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp