Edirne Belediye’sinde Tekirdağ ile kardeş şehir olan Bavreya Eyaleti’nden ziyaretçiler vardı.

Tekirdağ ile kardeş şehir olan Bavreya Eyaleti’nden gelen ziyaretçiler, Edirne ile de kardeş şehir olmak istediklerini belirttiler.

Tekirdağ Kardeş Şehir Başkanı Mennan Yıldırım ve rehber Halil Taşdelen eşliğinde gelen ziyaretçileri, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu Meclis Salonu’nda ağırladı.

Edirne’ye ve özellikle Edirne Belediye Binası’na hayran kalan Alman ziyaretçiler, Selimiye Camii başta olmak üzere Eski Camii’den Bayezıt Külliyesi’ne kadar Edirne’yi adım adım gezdiklerini ve Edirne’ye hayran kaldıklarını belirttiler.

Tekirdağ Kardeş Şehir Başkanı Mennan Yıldırım ve rehber Halil Taşdelen eşliğindeki Alman ziyaretçiler, Atatürk Odası’nda uzun süre kalarak hatıra fotoğrafı çektirip, Atatürk Odası hakkında detaylı bilgi aldılar.  Tekirdağ Kardeş Şehir Başkanı Mennan Yıldırım, “Arkadaşlarımız özellikle Atatürk Odası’ndan çok etkilendiler. Büyük Adam diye tabir ettikleri, Mustafa Kemal’in gerçekten kullanmış olduğu eşyalara dokunmak, tarihin bir bölümüne şahit olan bir binada hala büyük adam Mustafa Kemal Atatürk’ün izlerini görmeleri onları çok etkiledi.” diye konuştu.

Rehber Halil Taşdelen’de “Konuklarımız, Tekirdağ’a gelmişlerdi. UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Selimiye Camii’sini de görmek istediler. Ve Edirne’ye hayran kaldılar. Beyazıt Külliyesi’nden Saraçlar Caddesi’nden Meriç Nehri’ne kadar, kısacası Edirne’yi her şeyi ile sevdiler. Özellikle Edirne Belediyesi olarak kenti modern bir şehir haline dönüştürmüşsünüz. Bir tarih kentinin bu kadar modern bir görünümde olması konuklarımızı hem şaşırttı hem de mutlu etti.” dedi.

Ziyaretçiler, son olarak Belediye Binası’nı gezerek Edirne’den ayrıldılar.IMG_7537