Edirne belediyesini tanıyalım programı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Radyo Su’da yayınlanan “Edirne Belediyesine Tanıyalım” programında Edirne Belediyenin son aydaki etkinlikleri dile getirdi. Programa katılan Belediye Başkan Yardımcısı Dr Ertuğrul Tanrıkulu, Belediyenin çalışmalarını tüm detayları ile sundu.

Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri Yalın’ın yönettiği programda söz alan Tanrıkulu belediyenin bu yıl bazı etkinliklerde ilke imza attığını, Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da Selimiye Camisinde Ata’nın anısına mevlit okutulduğunu belirterek; “Belediyemizin bir diğer etkinliği de Muharrem ayında aşure dağıtmak oldu. Bu yıl aşure dağıtımını Edirne’nin tüm mahallelerinde gerçekleştirdik. Bir diğer faaliyetimiz ise, bilindiği gibi, Edirne’nin kurtuluş günü olan 25 Kasım kutlama etkinliklerine kısıtlama getirildi. Bu yıl kutlamalar sadece Atatürk anıtı ile noktalandı. Biz Edirne Belediyesi olarak bu kutlama gününe farklı bir uygulama getirdik. Daha önceki yıllarda olduğu gibi Olin yanından hareket eden çeşitli meslek guruplarından oluşan konvoy ara sokaklardan geçerek Saraçlar caddesine kadar geldi.

eruğrul-tanrıkulu-radyosu-edirne

Böylece Edirne Belediyemizin katkıları ile daha önceki yılları andıran bir kutlama yaptık. Diğer taraftan Edirne belediyesi olarak engellilerimize yönelik hizmetlerimizi arttırıyoruz. Bir toplumun engellilerle yaşamak zorunda olduğundan hareket ederek engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırıyoruz. 3 Aralık günü bilindiği gibi Engelliler günüdür. Engelli vatandaşlarımızın bu gününü kutluyorum” diyen Tanrıkulu; “Öğretmenler gününde de Edirne Belediye Başkanımız emekli öğretmenlerimizin derneğine giderek bu mutlu günlerini kutladı. Ayrıca okulları ziyaret ederek öğretmenlerimizin gününü etkinliklerine katıldık. Bilindiği gibi öğretmenlik kutsal bir görev. Biz Edirne Belediyesi olarak bunun bilincindeyiz. Geleceğimizin güvencesi olan nesilleri yetiştirecek öğretmenlerimizin ve okullarımızın tüm ihtiyaçlarında Edirne Belediyesi olarak destek veriyoruz “ dedi.

 48 total views,  2 views today

Next Post

Türk Kadınlar Birliği Üyeleri Edirne’deydi

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com 60 İlden 400 Türk Kadınlar Birliği üyesi ile Kıbrıs Türk Kadınlar Birliğinden 75 üye Edirne’ ye geldi. Konuk kadınlar Edirne’nin tarihi ve turistlik yörelerini gezdi. Vali ve Belediye Başkanına ziyarette bulundular. Kadınlara seçme seçilme hakkının verilişinin 79. Yıldönümü nedeniyle Türk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp