Edirne Belediyesi’nin minik başkanları

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 23. Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası nedeniyle Başkanlık Koltuğunu Gazi İlkokulu öğrencileri Sevgi Naz Gürateş ve Doğukan Nusret Serpekcek’e bıraktı. Bir günlüğüne Edirne Belediye Başkanı olmanın mutluluğunu yaşayan minik öğrencilerin ilk icraat ise, birim müdürlerini arayarak okullarına bank ve ses sistemi istemek oldu.

Edirne Belediyesi’nin minik başkanları (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazi İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Sevgi Naz Gürateş , 4. sınıf öğrencisi Doğukan Nusret Serpecek, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Müzekka Bayrak, Gazi İlkokulu Müdürü Nezahat Satıcı ve Öğretmenleri Serap Seçkin ile birlikte Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.

Başkan Gürkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası nedeniyle Başkanlık Koltuğunu Gazi İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Sevgi Naz Gürateş , 4. sınıf öğrencisi Doğukan Nusret Serpecek’e bıraktı. Sevgi Naz Gürateş, Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü arayarak, okulu için bank ve çiçek isterken, Doğukan Nusret Serpecek de ses sistemine ihtiyaçları olduğunu belirterek müdürlere gerekli talimatları verdi.

Edirne Belediyesi’nin minik başkanları (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocukların geleceğin teminatı olduğuna dikkat çeken Başkan Gürkan ise, “Sizler ülkemizin umudu, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcilerisiniz. Sizlerin yüreklerinde o sonsuz sevgi bir çığ gibi büyüyerek, tüm insanlar arasında sevginin, saygının ve hoşgörünün temellerini oluşturacak. Sizlere yaşanacak bir ülke, şehir bırakmak; yarının Türkiye’sine sizleri hazırlamak ise bizlerin görevidir. Sizler aklın ve bilimin ışığında ilerleyecek, Atatürk İlke ve İnkılaplarına, Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkacaksınız.

Edirne Belediyesi’nin minik başkanları (2)

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sizler için bir sürpriz hazırladık. Açılışını gerçekleştireceğimiz ‘Özgür Çocuk Parkı’yla; sokaklarda özgürce koşarak, geleceğe sağlam adımlarla ilerlemenizi diliyorum” dedi.

Başkan Gürkan daha sonra çocuklara hediyeler takdim etti.

Edirne Belediyesi’nin minik başkanları (3)

 164 total views,  2 views today

Next Post

Genç çiftçi projelerinin desteklenmesi konulu toplantı

Tarım İl Müdürlüğü’nde  yapılan toplantıda Tarım Bakanlığınca  uygulanan  Genç Çiftçi projelerinin desteklenmesi ve tahıllarda  görülen Sarı Cücelik Virüsü konularını kapsayan toplantı yapıldı. Toplantıya Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva İlbağı, Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, Tarım İl Müdürlüğü  yetkilileri, köy muhtarları ile çiftçiler katıldı.  Saygı Duruşu ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp