Edirne Beykent Okulları Eğitimde Uluslararası İşbirliğini sürdürüyor

admin

Çağdaş eğitim anlayışlarını takip ederek, hem öğretmenlerinin öğretim yaşamlarını hem de öğrencilerinin öğrenim yaşamlarını etkili bir şekilde geliştirmeyi amaçlayan Edirne Beykent Okulları, bu anlamda uluslararası işbirliğine olan desteğini ARMABEY projesi ile devam ettirmektedir.

 

2007 yılından bu yana sürdürülen bu uluslararası proje Türkiye’den Edirne ve İstanbul Beykent Okulları, İstanbul Özel Marmara Lisesi; Yunanistan’dan ise Aristotelio Koleji ve Mamalouka Dil Okullarının katılımıyla gerçekleşmektedir.

 

Programın ilk ayağı olan öğretmen değişimi ile öğretmenler, karşılıklı olarak bir haftalık süreyle yer değiştirmekte, farklı sistemlerde kullanılan eğitim metotları ve araçlarına karşı farkındalık geliştirmektedir. Mesleki anlamda bilgi alışverişinde bulunma şansını yakalamaktadır. Diğer taraftan program, öğrencilerin öğrenme yaşamlarına farklı bir renk katmaktadır.

 

Bu yıl program dahilinde, 18-22 Şubat tarihleri arasında Edirne Beykent Okulları’ndan Mehtap ARSLANBUĞA ile Selanik Mamalouka Dil Okulları’ndan Apostolia PAPACHRISTOU bir hafta yer değiştirmişler, hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz öğretim ve öğrenim hayatlarını zenginleştirme fırsatını bulmuşlardır. Edirne Beykent Okulları öğrencileri, yabancı dil becerilerini kullanarak farklı bir kültürü yakından tanımış; Türk kültürünü ise misafir değişim öğretmenine tanıtmışlardır.Graphic1

 270 total views,  2 views today

Next Post

Kapıldım Gidiyorum

Bu sözlerle başlayan Türk müziği tutkunlarının çok sevdiği bir şarkımız vardır. Bu güzel dizeler “Kapıldım gidiyorum-Bahtımın rüzgârına “ sözleriyle devam eder. Bu şarkı bir anlamda bizim toplum yapımızı yansıtmaktadır. Halkımıza “Medya” kanalı ile pompalanan görüşler günlerce gündemde tutularak milletin bu görüşlere ilgisi sağlanıyor. Bu gelişmelerin ardından bir bakıyorsunuz, daha önceleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp